BY: Kıbrıs Türk halkı onursuzluklara dur demesini bilecek

banner37

Bağımsızlık Yolu dün akşam Lefkoşa’da gerçekleşen AKP mitingi ile ilgili yaptığı açıklamada, Kıbrıs Türk halkının günü geldiğinde yaşananlara dur demesinin bilineceğini kaydetti.

BY: Kıbrıs Türk halkı onursuzluklara dur demesini bilecek
banner99

Bağımsızlık Yolu Eğitim Sekreteri Salih Erşangil yaptığı açıklamada, ülkemizde yabancı bir ülkenin iç siyaseti ile ilgili miting yapılmasının kabul edilemez olduğu ifade edilirken, bu mitinge devlet erkanından 2 bakanın katılması ve başka bir ülkenin iç siyaseti ile ilgili sözler sarf etmesini “yenir yutulur cinsten değil” olarak yorumladı.

Erşangil şunları kaydetti:

banner134
“AKP’nin diktatörce politikaları neticesinde Türkiye halkları üzerindeki baskısı artarken ve ülkemizde de bunun yansımaları görülürken “bakanlarımızın” AKP’nin mitinglerinde boy göstermesi oldukça manidardır. Her gün trafik kazalarında ölürken, yoksullaşıp göç yollarına düşerken, bu işlerle ilgilenmesi gereken bakanların, AKP mitinglerinde el sallamasını izlemek öfkemizi iki katına çıkarmaktadır.

Bağımsızlık Yolu olarak, ülkemizde gerçekleşen AKP mitingini ve buna vesile olanları kınıyoruz. Ülkemiz Türkiye siyasetinin iç meselelerinin şekillendirileceği bir il değil; Kıbrıslı Türklerin yaşam ve varoluş alanıdır.

Kıbrıslı Türk halkı günü geldiğinde ülkeyi sahipsiz sananlara karşı onurlu duruşu ile yapılan bu onursuzluklara dur demesini bilecektir. Yeter artık sizin yalakalığınız. Bu halk sizden utanıyor.”

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75