banner6

Caddeyi ikiye böldüler, vatandaş mağdur

banner37

Araçlarıyla Girne Çemberi’ne 5 dakikada ulaşabilen vatandaşlar, yeni uygulamayla aynı yere şimdi 45 dakikada gidebiliyor.

Caddeyi ikiye böldüler, vatandaş mağdur
banner99

Ahmet VAMIK
Girne trafiğinde uzun süredir yaşanan kaos, bir türlü çözüme kavuşturulamıyor.

Girne bölgesinin trafik yoğunluğundan uzun süredir şikayetçi olan bölge halkı, Girne Belediyesi’nin bazı uygulamalarının hayatlarını daha da zorlaştırdığını söylüyor.

Girne Çemberi ile Doğanköy Çemberi arasındaki Semih Sancar Caddesi’nde yaşayan vatandaşlar ve bölge esnafı, yol ortasına konulan ayırıcı bariyerler yüzünden büyük sıkıntı yaşadıklarını ifade etti.

Eni uygulamayla, Hürdeniz Market karşısındaki Farabi sokak üzerinden Semih Sancar Caddesi’ne çıkarak Girne Çemberi’ne dönüş yapmalarının engellendiğini belirten vatandaşlar, Girne Çemberi’ne ulaşabilmek için Doğanköy Çemberi’ne giderek, oradan dönüş yapmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Trafiğin yoğun olduğu saatlerde Girne Çemberi’ne eskiden 5 dakikada gidebildiklerini, oysa şimdi bu yere ancak 45 dakikada, Doğanköy Çemberi üzerinden ulaşabildiklerini kaydeden vatandaşlar, aynı sıkıntıyı, Girne Çemberi’nden gelerek Semih Sancar Caddesi’ne giriş yapan kişilerin de yaşadığını kaydetti.
Vatandaşlar, tek gidiş- geliş olan yolun ortasına ayırıcı bariyer konması yüzünden söz konusu yolu kullanacak olan ambulans, itfaiye ve polis araçlarının trafik yoğunluğunu aşamayacaklarından da endişe ettiklerini söyledi.

Vatandaş, yeni yol uygulaması nedeniyle büyük sıkıntı ve mağduriyet yaşadıklarını anlatarak, yetkililerin bu sorunu çözmesini istedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 08:23
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104