Çağ-Sen: Yasak var, uyan yok, denetim yok

banner37

Çağ-Sen Başkanı Mehmet Davulcu yayımladığı basın açıklamasıyla yasaklara uyanın ve denetleyenin olmadığını kaydetti. Açıklama şöyle :

Çağ-Sen: Yasak var, uyan yok, denetim yok
banner8

Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığının Çarşamba gününde başlayarak Cuma gününe kadar 3 gün süreyle 12.00 – 16.00 saatleri arasında açık alanda, güneş altında çalışmayasaklama kararı yerinde olmakla birlikte uygulanmadığı görülmüştür.

Karar kamuoyuna duyurulmuş olmasına karşın çok sayıda iş yerinde güneş altında işçi çalıştırılmasına devam edildiği gözlemlenmiştir.

banner134

Kararın uygulanması için bakanlığın etkin denetim yapamaması bir yana, ihlallerin bildirilmesi için oluşturulduğu açıklanan “ALO 102” ihbar hattının düzgün çalışmadığı da görülmüştür.

İhbar hattının saat 14.00 itibarıyla bütünüyle kapanması ise bakanlığın aldığı yasaklama kararını iş ola aldığı, arkasında durup uygulamak niyetinde olmadığı görüntüsünü yaratmıştır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını aldığı kararın arkasında dur maya, uygulanması için elindeki tüm denetim olanaklarını kullanmaya, ihbar hattını da yasak süresince ulaşılır halde tutmak için gerekli önlemleri almaya çağırırız.

Saygılarımızla.

Mehmet Davulcu

Başkan

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2017, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75