banner6

Çağlar Yüksel’i sopayla dövmekle suçlanıyor

banner37

Demirhan’da evine girmek üzereyken saldırıya uğrayan gazeteci Çağlar Yüksel’in ‘şüpheli’ olarak adını verdiği E.E., tutuklandı

Çağlar Yüksel’i sopayla dövmekle suçlanıyor
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Demirhan’da geçtiğimiz günlerde gece yarısı evine girmek üzereyken üç kişinin saldırısına uğrayan gazeteci Çağlar Yüksel’in ‘şüpheli’ olarak polise adını verip, şikayetçi olduğu E.E., isimli kişi tutuklandı.

“Ciddi darp” suçlamasıyla tutuklanan E.E., dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ali Aydoğanlı, meseleyle ilgili olguları aktardı.

Mahkemede yeminli şahadet veren Aydoğanlı, 02.08.2021 tarihinde saat 23.45 raddelerinde Demirhan’da ikamet etmekte olan gazeteci Çağlar Yüksel’in ikametgahının avlusu içerisine girdiği sırada 3 erkek şahıs tarafından saldırıya uğradığını belirtti.

Polis memuru Ali Aydoğanlı, üç kişinin tasarruflarında bulunan ahşap sopa ile Çağlar Yüksel’in başına ve vücudunun çeşitli yerlerine vurmaları sonucu, başının arka kısmında yaklaşık 5 santim kesinin oluşmasına sebebiyet vererek yaraladıklarını ve ciddi şekilde darp ettiklerini söyledi.

Aydoğanlı, aynı gün Çağlar Yüksel’in Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ilk tedavisi yapıldıktan sonra bilinç kaybı yaşadığını ve müşahede altına alındığını kaydetti.  
Aydoğanlı, Çağlar Yüksel’in 05.08.2021 tarihinde temin edilen şikayetçi ifadesinde zanlıdan şüphelendiğini beyan ettiğini ve 09.08.2021 tarihinde zanlının tespit edilerek Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını anlattı.

banner134

Meseleyle ilgili olarak halen aranmakta olan emareler ve kişiler olduğuna vurgu yapan Aydoğanlı, zanlının tahkikata müdahale etmesinin kuvvetle muhtemel olduğunu söyleyip, zanlının poliste 2 gün tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88