banner6

Çağlar’ı takip ederken görüntüleri bulundu

banner37

Çağlar Yüksel’in darp edilmesi meselesiyle hiçbir bağı olmadığı belirlenen M.Ş. serbest bırakılırken, Girne’de ateşli silah ve patlayıcı madde suçundan yakalanan O.B., darp meselesinden teminata bağlandı

Çağlar’ı takip ederken görüntüleri bulundu
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Demirhan’da geçtiğimiz günlerde gece yarısı evine girmek üzereyken iki kişinin saldırısına uğrayan gazeteci Çağlar Yüksel’in darp edilmesiyle ilgili tutuklanan zanlı M.Ş.’nin olayla hiçbir bağı olmadığı belirlenip, serbest bırakılırken, Girne’de ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufundan tutuklu bulunan O.B, Yüksel’in darp edilmesiyle ilgili teminat duruşmasına çıkarıldı.

Polis, O.B.’nin fiilen bu suçu işlediğine dair delil olmadığını ancak Çağlar Yüksel’in olay gecesi gittiği barın önünden aracıyla geçtiğini ve müşteki aracıyla Demirhan’daki evine giderken, zanlı tarafından takip edildiğine dair mobese kaydının tespit edildiğini mahkemeye aktardı. Polis, ayrıca zanlının bölgede yaptığı telefon konuşmalarının da GSM operatöründen alınan telefon kayıtlarıyla belirlendiğini anlattı.

O.B., dün öğle saatlerinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fatma Damdelen, tanık olarak polis memuru Ali Aydoğanlı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Aydoğanlı, 02.08.2021 tarihinde saat 23.45 raddelerinde Demirhan’da ikamet etmekte olan gazeteci Çağlar Yüksel’in ikametgahının avlusu içerisine girdiği sırada iki erkek şahıs tarafından saldırıya uğradığını belirtti.

Polis memuru Ali Aydoğanlı, iki kişinin tasarruflarında bulunan beyzbol sopası ile Çağlar Yüksel’in başına ve vücudunun çeşitli yerlerine vurmaları sonucu, başının arka kısmında yaklaşık 5 santim kesinin oluşmasına sebebiyet vererek yaraladıklarını ve ciddi şekilde darp ettiklerini söyledi.

banner134

Aydoğanlı, aynı gün Çağlar Yüksel’in Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ilk tedavisi yapıldıktan sonra bilinç kaybı yaşadığını ve müşahede altına alındığını kaydetti.
Aydoğanlı, O.B.’nin fiilen bu suçu işlediğine dair delil olmadığını ancak Çağlar Yüksel’in olay gecesi gittiği barın önünden aracıyla geçtiğini ve müşteki aracıyla Demirhan’daki evine giderken, zanlı tarafından takip edildiğine dair mobese kaydının tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Aydoğanlı, ayrıca zanlının bölgede yaptığı telefon konuşmalarının da GSM operatöründen alınan telefon kayıtlarıyla belirlendiğini anlattı.

Meseleyle ilgili olarak zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirten Aydoğanlı, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti. Zanlı O.B.’nin avukatı Çağdaş Par, müvekkilinin teminata bağlanmasına itiraz etti ve olayla hiçbir bağı olmadığını savundu.

Yargıç Hazal Hacımulla, duruşma neticesinde zanlının avukatının itirazını reddetti. Hacımulla, zanlının konu suçla bağlantısı olabileceğine bulgu yapıp, yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 10 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 100 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88