banner6

Çakıcı: Halk bilinmezliğe sürükleniyor

banner37

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP Yeni Güçler ) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Kıbrıs Türk halkının parti içi çekişmeler ve bireysel çıkarlar uğruna bilinmezliğe sürüklendiğini söyleyerek, “UBP ve CTP’nin sorumsuz davranışı kaosa zemin hazırlıyor” dedi

Çakıcı: Halk bilinmezliğe sürükleniyor
banner151 banner143

Seçim ve Halk Oylaması Yasası’nda karmaşa olduğunu, yasanın henüz hazır da olmadığını kaydeden Çakıcı, “Partiler yasayı kendi içinde tartışmış değil. Yüksek Seçim Kurulu mevcut yasa ile seçime gitmenin imkânsız olduğunu ifade etmişti. Bu uyarıları dikkate almadan seçime gitmek büyük hata olacak,

Erken seçim konusunda yazılı açıklama yapan Çakıcı, “Başa yeni yönetimler gelmezse bundan sonraki beş yılımız önceki beş yılımız gibi olacak” ifadesine yer verdi.

Kıbrıs Türk halkını ülkede köklü değişimin önünü açması, mevcut durumundan memnun değilse bunun cevabını sandıkta vermesi gerektiğini vurgulayan Çakıcı, şunları da ekledi:

“UBP ve CTP’nin arka planda anlaştığını görüyoruz. Hükümet ortakları da partiler de birbirleriyle istişare etmiş değil. Hükümetin küçük ortağı DP’nin süreçten haberi bile yok. Önümüzde 2018’in bütçe görüşmeleri var. Bütçe görüşmeleri erken seçim kararıyla erteleneceğe benziyor. Ülke ekonomisi zaten kan ağlıyor, görülüyor ki kan ağlamaya devam edecek. Bu seçimde bir hesaplaşma olacak. Bu iki siyasi yapının maskesi artık düşmelidir ve düşecek. Kıbrıs Türk halkı bu iki partiye gereken yanıtı verecek. Ülkede değişim olmalıdır, bu partiler değişmelidir.”

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 15:42
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104