Çalan cezaevinde, saklayan serbest

banner37

Bir evden iki fotoğraf makinesi ile bir dizüstü bilgisayarı çalmakla suçlanan Özgür Çağ cezaevine gönderilirken, çalıntı malları saklayan Sami Fehim teminatla serbest bırakıldı

Çalan cezaevinde, saklayan serbest

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da bir ikametgâhtan Nikon ile Canon marka fotoğraf makineleri ile Macbook Air model dizüstü bilgisayarı çalmakla suçlanan Özgür Çağ, yargılanmak üzere cezaevine gönderilirdi.

Özgür Çağ’ın çalmış olduğu cep telefonu ve laptopu alarak hırsızlık mal kabulü suçu işlediği iddia edilen zanlı Sami Fehim’de yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

Özgür Çağ, “Hırsızlık” ve “Sahtekârlıkla para temini” suçlamalarıyla tutuklanırken, Sami Fehmi ise “Hırsızlık mal kabulü” suçlamalarıyla, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru İbrahim Toz’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Toz, meselenin olgularını aktardı.

Polis memuru İbrahim Toz, tahkikatın tamamlandığını belirtip, yargılanmaktan kaçma ihtimali olan ve askıda askeri yasak bölgeyi ihlal etmek ve hırsızlık suçlarından davaları olan Özgür Çağ’ın tutuklu, Sami Fehim’in tutuksuz yargılanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlı Özgür Çağ’ın iki ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verirken, zanlı Sami Fehim’in ise yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 5 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER