Çaldığı 61 parça ziynet eşyasının sahiplerinin henüz bulunamadı

banner37

Lefkoşa’da Ağustos 2019 ve Şubat 2020 tarihleri arasında temizlik işi yaptığı evlerden ziynet eşyası çaldığı gerekçesi ile tutuklanan zanlı Nargiza Udayeva’nın tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı

banner87
Çaldığı 61 parça ziynet eşyasının sahiplerinin henüz bulunamadı
banner90
banner99

61 PARÇANIN SAHİBİ HENÜZ BELİRLENEMEDİ… Polis, Nargiza Udayeva’nın evinde bulunan 193 parça ziynet eşyasından 132 parçanın sahibinin belirlendiğini ancak 61 parça ziynet eşyasının sahiplerinin henüz bulunamadığını belirtti. Mahkeme, zanlının tutukluluk süresini 4 gün daha uzattı.

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Ağustos 2019 ve Şubat 2020 tarihleri arasında şu ana kadar belirlenen temizlik işi yaptığı 6 evden ziynet eşyası çaldığı tespit edilen Nargiza Udayeva’nın tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Gültekin Sancar, olayla ilgili olguları aktardı.

   Sancar, zanlının Ağustos 2019 ve Şubat 2020 tarihleri arasında temizlik yaptığı evlerden toplam 193 parça muhtelif ebat ve markalarda ziynet eşyasını sirkat ettiği gerekçesi ile hakkında şikâyet bulunduğunu kaydetti.

   Sancar, olayın bilgilerine gelmesi üzerine 19 Şubat 2020 tarihinde mahkeme emri ile zanlının ikametgâhında yapılan aramada 193 adet ziynet eşyası tespit edildiğini bildirerek, arama esnasında ise zanlının polis ekibinin görevini yapmasına engel olduğuna ve suçüstü tutuklandığına dikkat çekti.

   Sancar, zanlının ikametgâhında bulunan 193 parça muhtelif ziynet eşyalarından 132’sinin sahibinin belirlendiğini kaydetti.

   61 parça ziynet eşyasının sahiplerinin belirlenmeye çalışıldığını ve halen şikayetler geldiğine ve soruşturmanın devam ettiğine vurgu yapan Sancar, zanlının 4 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlının soruşturma maksatlı 4 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75