banner6

Çaldığı boş çeki yırtıp attı, nakit parayla kıyafet aldı

banner37

Çaldığı boş çeki yırtıp attı,  nakit parayla kıyafet aldı
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Gönyeli'de Deftera Gıda Ltd'ye ait ambara girip, ofisteki masa çekmecesi ve üzerinde bulunan toplam 4 bin 960 TL parayı ve imzasız boş çek yaprağını sirkat eden 19 yaşındaki A.B, tutuklandı.

   Polis, zanlının çaldığı çeki yırtıp attığını, çaldığı paranın bir kısmı ile de kıyafet satın aldığını belirledi.

   “Ambar Açma”, “Kasti Hasar” ve “Sirkat” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı A.B, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Hasan Boşnak, tanık olarak, polis memuru Gültekin Sancar’ı dinletti. 

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sancar, 11.05.2022 tarihinde saat 18.30-08.00 saatleri arasında Gönyeli'de Atatürk Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Deftera Gıda LTD'e ait ambarın 3x4 metre ebadındaki batıya bakan demir sürme kapı asma kilidin, monteli bulunan duvar kısmını hasara uğratıp, bir cürüm işlemek kasti ile içeri giren A.B.’nin, ambar içerisinde bulunan ofise açık kapıdan girerek masa çekmecesi ve üzerinde bulunan toplam 4 bin 960 TL parayı ve Deftera Gıda LTD'e ait imzasız boş çek yaprağını sirkat ettiğini kaydetti.

   Gültekin Sancar, zanlının 12.05.2022 tarihinde soruşturma yapıldığı sırada Lefkoşa Adli Şube'ye gelerek suçunu itiraf ettiğini ve aynı tarihte Lefkoşa Kaza Mahkemesi'nden temin edilen derdest  emri gereği tutuklandığını söyledi.

   Sancar, zanlının yapılan sorgusunda sirkat etmiş olduğu paraları çeşitli yerlerde harcadığını, çaldığı çeki ise Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin önündeki çöpe, yırtıp attığını itiraf ettiğini kaydetti.

   Sancar, aynı tarihte Lefkoşa Kaza Mahkemesi'nde temin edilen arama emri ile zanlının ikametgahında arama yapıldığını ve sirkat etmiş olduğu paranın bir kısmı ile almış olduğu bir adet gömlek, bir adet tişört ve bir adet kot  pantolonun  tespit edilip emare olarak alındığını anlattı.

   Sancar, zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirten Sancar, 16.04.2022 tarihinde KKTC’ye 30 günlük turist vizesi ile gelen zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.
   Yargıç Mine Ozankaya, zanlının iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104