Çaldığı cihazları birisine emanet etmiş

banner37

Lefkoşa’da 4 erkek ve iki kadın şahısla birlikte alacaklı olduğu kişinin evine kapı kilidini kırarak giren, söz konusu kişiyi darp edip soyan zanlı C.P.S.’nin tutukluluk süresi 8 gün uzatıldı

Çaldığı cihazları birisine emanet etmiş
banner8

Ahmet UÇAR

banner134

Lefkoşa’da beraberindeki 6 kişiyle birlikte kapı kilidini kırarak girdiği evde alacaklı olduğunu iddia ettiği kişiyi darp edip, cep telefonu, laptop gibi eşyalarını çalmakla suçlanan C.P.S.’nin tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı.

Polis emarelerin çoğunun zanlının emanet olarak verdiği arkadaşında tespit edildiğini belirterek, markası

meçhul laptopun ise hâlâ arandığını vurguladı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ali Gencer, zanlı C.P.S.’nin “Soygun”, “Ev açma”, “Kasti hasar” ve “Darp” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Gencer, zanlının 9 Eylül 2021 tarihinde, saat 17.30 raddelerinde, Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesindeki bir ikametgahta beraberindeki henüz tespit edilemeyen 4 erkek ve 2 kadın şahısla birlikte kendilerine borcu olduğu gerekçesiyle A.O.I.’nın ikametgahına kilitli olan giriş kapısını kasten ve kanunsuz olarak kırıp girdiğini ve ev açma suçunu işlediğini belirterek, daha sonra müştekiyi darp ederek, 1 adet siyah renk erkek çantası ve içerisindeki Apple marka laptopu, 1 adet mavi renk küçük Samsung marka cep telefonunu, 1 adet siyah renk erkek çantasını ve içerisindeki HP marka laptopu ve henüz markası tespit edilemeyen 1 adet çantası olmayan laptopu zor kullanarak alarak ele geçirdiğini, böylelikle soygun suçunu işlediğini kaydetti.

Soruşturma kapsamında emarelerin büyük bir kısmının zanlının emanet olarak verdiği arkadaşında bulunduğunu dile getiren Gencer, markası meçhul laptopun hâlâ aranmakta olduğunu ifade etti.

Gencer, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde Girne Amerikan Üniversitesi’nde öğrenci olduğunu beyan ettiğine işaret ederek, bu konuda da gereken araştırmaların yapılacağını anlattı.

Serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimalinin bulunduğu üzerinde duran Gencer, zanlının 8 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88