Çaldığı malzemelerle suçüstü yakalandı

banner37

Haspolat’taki bir okula girerek 601 TL değerindeki hurda bakırları, elektrik kablolarını ve 1 adet büyük el arabasını sirkat eden zanlı A.A., cezaevine gönderildi

Çaldığı malzemelerle suçüstü yakalandı
banner8

Ahmet UÇAR

2019’DAN BU YANA KAÇAK… Haspolat Meslek Lisesi’nden çaldığı malzemelerle suçüstü yakalanan A.A.’nın 9 Eylül 2019 tarihinden beri ülkede kaçak olarak kaldığı belirlendi. Hakkındaki soruşturma tamamlanan A.A., dün çıkarıldığı mahkeme tarafından yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

Haspolat Meslek Lisesi’ne girerek bina içerisindeki 601 TL değerindeki hurda bakırları, elektrik kablolarını ve 1 adet büyük el arabasını sirkat eden zanlı A.A., çaldığı malzemelerle suçüstü yakalandı. Hakkındaki soruşturma tamamlanan zanlı dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve 45 günü geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’ne yollandı.

Polis, zanlının çaldığı malzemelerle suçüstü yakalandığını dile getirerek, ayrıca muhaceret izninin 9 Eylül 2019 tarihinde sona erdiğinin ve o tarihten bu yana ülkede kaçak kaldığının anlaşıldığını vurguladı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Aytaç Çebi, zanlı A.A.’nın “Bina açma”, “Sirkat”, “Mülke tecavüz”, “İzinsiz ikamet etme” ve “Sokağa çıkma yasağına aykırı hareket” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Çebi, zanlının 25 Nisan günü, saat 14.15 raddelerinde Lefkoşa’nın Haspolat bölgesinde faaliyet gösteren Haspolat Meslek Lisesi’ne kilitsiz vaziyetteki alüminyum pencereden girdiğini belirterek, bina içerisinden 601 TL değerindeki hurda bakırları, elektrik kablolarını ve 1 adet büyük el arabasını sirkat ettiğini kaydetti.

banner134
Zanlının söz konusu emarelerle suçüstü tutuklandığını dile getiren Çebi, yürütülen soruşturma kapsamında zanlının muhaceret izninin 9 Eylül 2019 tarihinde bittiğinin ve zanlının o tarihten itibaren ülkede kaçak bir şekilde kaldığının anlaşıldığını vurguladı.

Çebi, soruşturmanın tamamlandığına işaret ederek, zanlının ülkemizde yasal bir bağının bulunmaması sebebiyle davaları görüşülünceye dek mahkemenin uygun göreceği bir süreyle cezaevinde beklemesini talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının davaları görüşülünceye kadar 45 günü geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’nde beklemesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75