Çaldığı paraları kumarda harcadığını itiraf etti

banner37

Çalıştığı mobilya atölyesi adına teslim ettiği siparişten aldığı 6 bin 370 TL’yi çalmakla suçlanan Mustafa Şenpınar’ın tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı

Çaldığı paraları kumarda harcadığını itiraf etti
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA 

   Lefkoşa’da METYAT Ticaret LTD’e ait mobilya atölyesinde çalışan ve işyeri adına teslim ettiği sipariş karşılığında aldığı 6 bin 370 TL’yi sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan zanlı Mustafa Şenpınar, konu parayı kumarda harcadığını itiraf etti.

   “Müstahdem Tarafından Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 3 gün daha tutukluluk emri alındı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Özgür Sunalp’ı tanık olarak dinlendi.   

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sunalp, zanlı Mustafa Şenpınar’ın 21-22.08.2020 tarihleri arasında zanlının müstahdemi olduğu METYAT Ticaret LTD’e ait mobilya siparişlerini sahiplerine teslim ettikten sonra ödeme olarak almış olduğu toplam 6 bin 370 TL nakit parayı tasarrufuna geçirip işyeri sahibi Ahmet Yatman’a teslim etmeyerek sirkat etmekle methaldar olduğunu kaydetti.

   Polis memuru Özgür Sunalp, meselenin polisin bilgisine 26.08.2020 tarihinde geldiğini ve zanlının aynı gün Lefkoşa’da tespit edilerek Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını anlattı.

   Sunalp, zanlının parayı harcadığını itiraf ettiği casinoda araştırma yapılması gerektiğini belirtti. 

   Mesele ile ilgili yürütülen soruşturmanın halen devam ettiğini, alınacak olan ifadeler olduğunu belirten Sunalp,   zanlının soruşturma maksatlı üç gün polis nezaretinde tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75