Çaldığı paranın bir kısmını harcadı

banner37

Çatalköy’de faaliyet gösteren bir marketin araç park yerinde alışveriş sepeti içerisinde unutulan çantayı ve içerisindeki nakit parayı sirkat eden İngiliz turist Theressa Denis Occonor, teminatla serbest kaldı

banner87
Çaldığı paranın bir  kısmını harcadı
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Çatalköy’de faaliyet gösteren bir markette, 18 Ağustos 2018 tarihinde C.D.K. isimli kadının araç park yerinde alışveriş sepeti içerisinde unuttuğu çantasını ve içerisinde bulunan 3 bin TL ile 3 bin sterlin nakit parayı sirkat eden İngiliz turist Theressa Denis Occonor aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

C.D.K.’ye ait çalınan çanta, 3 bin TL nakit para ve bin 215 sterlin nakit paranın zanlının kalmakta olduğu ikametgahta tespit edilirken, bin 785 sterlin ise yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadı.

“Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Theressa Denis Occonor aleyhine yürütülen soruşturmanın tamamlanması üzerine zanlı dün teminat talebiyle yeniden mahkemeye çıkarılarak, ileride yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

Paranın yarısı bulunamadı 

banner9
Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Yalgı Döşenci’yi tanık olarak dinletti.

Zanlı Theressa Denis Occonor’ın “Bularak Sirkat” suçundan methaldar olduğunu belirten polis memuru Yalgı Döşenci, zanlının 18 Ağustos günü saat 18.30 sıralarında, Çatalköy’de faaliyet gösteren Şah Market isimli işyerinin araç parkında C.D.K.’nin alışveriş sepeti içinde unutmuş olduğu 100 TL değerindeki çanta ile çanta içerisinde muhafaza edilen 3 bin TL ve 3 bin sterlin nakit parayı bularak sirkat ettiğini dile getirdi.

İşletmenin incelenen kamera görüntüleri neticesinde, zanlının unutulan çantayı alarak aracı ile olay yerinden ayrıldığının tespit edildiğini ifade eden Döşenci, 21 Ağustos 2018 tarihinde zanlının ikametgâhında yapılan aramada C.D.K.’ye ait çantanın bulunduğunu içinde muhafaza edilen üç bin TL nakit para ile bin 215 sterlin nakit paranın ele geçirerek emare olarak alındığını bin 785 sterlin paranın ise yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadığını ifade etti

Teminatla serbest

Zanlının ülkemize yaz aylarında tatil için geldiğini ve Çatalköy’de kendisine ait bir evi olduğunu kaydeden Döşenci, zanlı aleyhinde yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek, zanlının davaları görüşülünceye değin mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanıp tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna haftada 1 kez ispat-ı vücut yapması, KKTC vatandaşı 1 kişinin zanlı lehinde 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve 4 bin TL’lik nakdi teminat karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96