banner6

Çaldıkları 12 bin TL’lik malzemeyi hurdacıya 630 TL’ye sattılar

banner37

Çaldıkları 12 bin TL’lik  malzemeyi hurdacıya  630 TL’ye sattılar
banner151 banner143

Ahmet UÇAR

   Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir inşaattan toplam değerleri 12 bin TL olan 15 adet 4 metrelik plaka demir teleskopu çalarak Haspolat’ta bir hurdacıya 630 TL’ye satan M.S.Ö. ve S.G. isimli iki zanlı dün mahkemeye çıkarıldı ve haklarında 3 gün tutukluluk emri alındı.

   Polis, zanlıların suçlarını kabul ettiğini, paranın büyük bir kısmının ele geçirildiğini ve çalınan demirlerin de emare olarak alındığını dile getirerek, soruşturmanın devam ettiğini açıkladı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Vasfi Özbey, M.S.Ö. ve S.G.’nin “Sirkat” ve “Sahte davranışla para temini” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Özbey, zanlıların 21 Mayıs 2022 tarihinde, saat 09.00 raddelerinde, Gönyeli’de faaliyet gösteren A.K.’ye ait yarım inşaat içerisindeki toplam değerleri 12 bin TL olan 15 adet 4 metrelik plaka demir teleskopu sirkat ettiğini belirterek, aynı gün saat 09.40 raddelerinde Haspolat’ta yer alan Asbuzu isimli hurda işletmesine 630 TL karşılığında satıp sahte davranışla para temin ettiğini kaydetti.

   Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen soruşturma kapsamında aynı gün söz konusu demir teleskopların bulunup emare olarak alındığını dile getiren Özbey, zanlıların da derdest emri gereği tutuklandığını ifade etti.

   Özbey, zanlı M.S.Ö.’nün sözlü beyanında demirleri zanlı S.G. ile aldıklarını ve sattıklarını kabul ettiğini ve mevcut 630 TL’den 160 TL’yi zanlı S.G.’ye verdiğini söylediğine işaret ederek, zanlıda kalan 470 TL’nin 400 TL’sinin zanlı M.S.Ö.’nün tasarrufunda bulunarak emare alındığını ancak geriye kalan 70 TL’nin ise bir markette harcandığının öğrenildiğini vurguladı.

   Zanlı S.G.’nin gönüllü bir ifade vererek suçunu kabul ettiğine ve tasarrufundaki 160 TL nakit paranın da emare olarak zapt edildiğine dikkat çeken Özbey, soruşturmanın yeni başladığını, kamera kayıtlarının incelenmesi, başka ifadelerin alınması, zanlı S.G.’nin verdiği gönüllü ifadenin ise teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini anlattı.

   Özbey, serbest kalmaları halinde soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimallerinin bulunduğu üzerinde durarak, zanlıların aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Şevket Gazi, istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104