Çaldıkları demirin miktarı 800 kilo

banner37

Dumlupınar bölgesinde bir inşaattan demir çaldıkları sırada suçüstü yakanan Ahmet Devecigiller ve Ahmet Karacuva teminatla serbets bırakıldı

Çaldıkları demirin miktarı 800 kilo
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’nın Dumlupınar bölgesinde bir inşaattan demir çaldıkları sırada suçüstü yakalanan zanlı Ahmet Devecigiller ve Ahmet Karacuva, teminatla serbest bırakıldı.

Polise gönüllü ifade veren Ahmet Karacuva, benzer suçlar işlediklerini itiraf etti.  

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Lefkoş Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

banner134

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Kazım Sevinç, zanlılar Ahmet Devecigiller ve Ahmet Karacuva’nın 20 Eylül 2018 tarihinde saat 04.00 sıralarında Candemir Sokak - Dumlupınar adresinde bulunan Mehmetçik Development’e ait inşaattan 800 kilo demiri kullanımlarında bulunan JH 067 plakalı araç içerisine yükledikleri esnada polisi fark etmeleri üzerine bahse konu araca binip kaçmaya başladıktan sonra yakalanıp suçüstü tutuklanadıklarını anımsattı.

Sevinç, zanlıların kullanımındaki araç içerisinde bulunan etriye demirleri ile muhtelif demir hurda malzemelerinin emare olarak zapt edildiğini yineledi.        

Tahkikatın tamamlandığını belirten Sevinç, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, birer kefilin 20 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2018, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88