banner6

Çaldıkları hayvanları kasaba satıyorlardı

banner37

Çaldıkları hayvanları  kasaba satıyorlardı
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan polis ekibi, 6 bölgedeki 7 mandıradan çalınan 117 küçükbaş hayvan ile ilgili yürüttüğü araştırma sonucu tutukladığı Ü.Y. ve A.A.’nın tutukluluk sürelerini 5 gün daha uzattı.

   İki zanlıyı dün ek tutukluluk duruşmasına çıkaran polis, çalınan hayvanların bir kısmının zanlıların mandıralarında, bir kısmının sattıkları kasabın mandırasında bulunduğunu, bir kısmının ise halen arandığını açıkladı.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan tahkikat sorumlusu Aytaç Çebi’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Aytaç Çebi, zanlıların 3 Mayıs ile 14 Haziran tarihleri arasında meydana gelen hayvan sirkatı ve hırsızlık mal kabulü suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Aytaç Çebi, zanlıların, Geçitkale’de Süleyman Kamburoğlu’na ait mandıradan 26, Halil Altındağlıer’e ait mandıradan 35, Mutluyaka’da Burhan Dirensoy’a ait mandıradan 20, Boğaztepe’de Emine Monargalı’ya ait mandıradan 5, Avtepe’de Fatma Mani’ye ait mandıradan 6, Pamuklu’da Tuğrulhan Kılıç’a ait mandıradan 16, Haspolat’ta Sevim Aydoğdu’ya ait mandıradan ise 5 adet küçükbaş hayvanı sirkat ettiklerini söyledi.

   Şikayet üzerine titiz bir tahkikat başlattığını kaydeden tanık polis, Mutluyaka’da incelediği kamera kayıtları sonrası zanlıların izini Yeşilköy ve Erenköy’de bulduğunu anlattı.

   Tanık polis, Yeşilköy’de Ü.Y.’ye ait mandıra içerisinde, hayvancılık yapmadığı halde çeşitli cinste 3 ile 7 aylık arasında toplam 39 adet kuzu tespit ettiğini belirttikten sonra, bahse konu kuzuların 32’sinin şikayetçilere ait olduğunu öğrendiğini açıkladı.

   Erenköy’de sakin A.A.’ya ait mandıra içerisinde 24’ü şikayetçilere ait olan 31 baş hayvan tespit edildiğine vurgu yapan tanık polis, 26 Haziran’da aldığı bir bilgide zanlı Ü.A.’nın Gelincik’te kasaplık yapan Nizamettin Nurçin’e hayvan sattığını öğrenmesi üzerine yaptığı kontrolde şikayetçilere ait olan 27 baş kuzuyu bulup emare zapt ettiğini kaydetti.

   Tanık polis meseleyle ilgili yürüttüğü tahkikatını tüm çabalarına rağmen henüz sonuçlandıramadığını, aradığı emarelerin, soruşturulacak şahısların bulunduğunu belirtti ve zanlılar aleyhine ek tutukluluk emri talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, ilk nazarda suçla bağlantısı bulunan zanlıların 5’er gün poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2022, 09:38
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104