Çaldıkları parçaları, başka yere satıyorlardı

banner37

Asbuzu Ltd. isimli geri dönüşüm fabrikasında çalışan iki kişi, parçalandıkları araçların eksoz kısımlarında bulunan toplam 15 adet katalizörü çaldıkları suçlamasıyla tutuklandı, polis bir kişinin daha arandığını belirtti

Çaldıkları parçaları,  başka yere satıyorlardı
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Haspolat’ta Asbuzu Ltd. isimli geri dönüşüm fabrikasında çalışan iki kişi, parçalandıkları araçların eksoz kısımlarında bulunan toplam 15 adet katalizörü sirkat ettikleri gerekçesiyle tutuklandı.

   “Müstahdem tarafından sirkat” ve “Sahtekarlıkla para temini” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Aytaç Çebi’yi dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Çebi, zanlılar Emrah Karadiken ve Kadir Karadiken’in 15.10.2019-18.04.2020 tarihleri arasında, Haspolat’ta faaliyet gösteren “Asbuzu Ltd.” isimli geri dönüşüm fabrikasında çalışmakta oldukları sırada parçalanmakta olan araçların eksoz kısımlarında bulunan toplam 15 adet katalizörü kendi araçları içerisine koyarak götürmek suretiyle sirkat ettiklerini kaydetti.

   Polis memuru Aytaç Çebi, zanlıların sirkat ettikleri katalizörleri Mağusa’da bir işyerine sattıklarının belirlendiğini ve işyerinde mahkeme emriyle yapılan aramada 9 katalizörün bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

   Tahkikatın devam ettiğini ve E. K isimli bir kişinin daha arandığını belirten Çebi, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

banner134
   Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75