banner6

Çaldıkları su motorlarını internette satışa sundular

banner37

Çaldıkları su motorlarını internette satışa sundular
banner151 banner143

Ahmet UÇAR

   Lefkoşa’da 14 Mayıs günü çalıştığı iş yerine ait 2 su motorunu çalan zanlı S.Y. ile, motorları internet üzerinden satışa sunması için verdiği arkadaşı A.T., tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve aleyhlerindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Soner Şaban, zanlılar S.Y. ve A.T.’nin “Müstahdem tarafından sirkat” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

   Şaban, 14 Mayıs 2022 tarihinde, saat 13.00 raddelerinde, zanlı S.Y.’nin çalışmakta olduğu Ermataş LTD. isimli iş yerinden tanesi 2 bin 586,57 TL olan 2 adet İtalyan malı Pentax marka CM/100 model ve 1 HP gücündeki su motorlarını sirkat ettiğini belirterek, daha sonra arkadaşı A.T.’ye verip internet üzerinden satışa sunduklarının tespit edildiğini kaydetti.

   Olayın polisin bilgisine 17 Mayıs günü geldiğini dile getiren Şaban, yürütülen soruşturma kapsamında çalınan su motorlarının A.T.’nin tasarrufunda bulunduğunu ve emare olarak alındığını vurguladı.

   Şaban, zanlıların aynı gün derdest emri gereği tutuklandığına işaret ederek, zanlıların evinde yapılan aramalarda ise kanuna aykırı herhangi bir bulguya rastlanmadığını anlattı.

   Zanlıların verdiği gönüllü ifadede suçlarını kabul ettiğine dikkat çeken Şaban, soruşturmanın tamamlanması nedeniyle zanlıların yargılanıncaya dek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Jale D. Ergüden, zanlıların tüm seyahat belgelerine el konularak yurt dışına çıkmaktan men edilmesi,10 bin TL tutarında nakdi teminat yatırması, 1 KKTC vatandaşının 100 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada 1 en yakın polis karakoluna imza vererek ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104