banner6

Çaldıklarını internette satışa çıkardı, iki buçuk yıl hapse mahkum oldu

banner37

Çaldıklarını internette satışa çıkardı, iki buçuk yıl hapse mahkum oldu
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA
 

   Lefkoşa’da, geçtiğimiz yıl A.H.’ye ait evden 9 bin 200 TL değerinde, tek taş yüzük, playstation, cep telefonu, spiral makinesi, duvar aynaları, su sebili ve avizeleri çalıp, internette satışa çıkaran Hüseyin Kurkmaz, iki buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı.

   Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Ev açma”, “Hırsızlık” ve “Mülke tecavüz”  suçlamalarıyla itham edilen Kurkmaz, tüm suçlamaları kabul etti.    

   Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın kararı dün açıklandı.

   Dava kararını okuyan Kıdemli Yargıç Şerife Katip, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

   Katip, mülkiyet hakkının KKTC Anayasası’yla korunduğuna vurgu yapıp, başkalarının bu hakkı ihlal etme hakkı olmadığına dikkat çekti.

   Kıdemli Yargıç Şerife Katip, yasa koyucunun sosyal düzenin korumak için bu hakka büyük önem atletiğini kaydetti.

   Katip, herkesin alın teri ile kazandığı malın sanık gibi kişilerce çalınmasının toplumda huzursuzluğa neden olduğuna işaret etti.

   Bu tür suçları işleyenlere karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğinin altını çizen Katip, sanığın benzeri sabıkasının oluşunu aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

   Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Katip, sanığa oybirliği ile iki buçuk yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104