banner6

Çaldırdım dediği parayı kumarda harcadı!

banner37

Gazimağusa’da, çalıştığı işyeri adına müşterilerden topladığı 19 bin 402,20 TL’nin 13 bin 400’ünü kumarda harcayıp, polise hırsızlık ihbarı yapan D.A., tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı

Çaldırdım dediği parayı kumarda harcadı!
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, çalıştığı işyeri adına müşterilerden topladığı 19 bin 402,20 TL’nin 13 bin 400’ünü kumarda harcayıp, polise hırsızlık ihbarı yapan D.A., tutuklandı.

Müstahdem tarafından sirkat suçuyla ilgili dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz  Serden huzuruna çıkartılan D.A. aleyhine, tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri alındı.

Polis, D.A.’nın çelişkili beyanlarda bulunduğunu belirterek, araştırmasını sürdürdüğünü belirtti.

Tahkikat yeni, soruşturma bitmedi

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Mustafa Çebi’yi yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mustafa Çebi, zanlının, önceki gün polisi arayarak, 17 ile 20 Eylül 2021 tarihleri arasında, Gazimağusa’da, Çanakkale Bölgesi Tufan Sokak üzerindeki boş arazi içerisinde park halinde bulunan, çalıştığı  şirkete ait van aracın sağ ön kapı camının kırılarak hasara uğratıldıktan sonra araç içerisinde bulunan toplam 19 bin 402,20 TL nakit paranın çalındığı bilgisini verdiğini belirtti.

Mustafa Çebi, polise verilen bilginin hemen akabinde, olay yerini ziyaret ederek gerekli inceleme ve araştırmayı yaptığını, ifade temin ettiği zanlının çelişkili ve yalan beyanlarda bulunduğunu tespit ettiğini söyledi.

Çebi, yaptığı araştırma sonucu, zanlının, 17 Eylül’de aracı park ettikten sonra evine değil de Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir kumarhaneye gittiğini ve burada saat 19.00’dan ertesi gün saat 02.00’ye kadar kaldığını kaydetti.

Zanlının bahse konu kumarhanede, kendisini K.D. olarak tanıtıp, 13 bin 400 TL para harcadığını anlatan tanık polis, tespitleri ışığında zanlıyı derdest emri gereği tutukladığını kaydetti.

Tanık polis, cebinde 2 kumarhaneye ait üye kartı bulunan zanlı aleyhindeki soruşturmanın henüz çok yeni olduğunu belirterek, tahkikatla ilgili yapacaklarını sıraladı ve mahkemeden, tahkikatını salimen tamamlayabilmek için zanlı aleyhine süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, ilk nazarda bahse konu suçlarla bağlantısı olan zanlının, tahkikatın selameti için 3 gün süreyle polis nezaretinde tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104