banner6

Çalınan emareler aranıyor

banner37

Çalınan emareler aranıyor
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da kapı kilidini kırarak girdikleri marketten, sigara, laptop, pirinç, yulaf ezmesi ve 675 TL nakit para çaldıkları belirlenen M.G. ile M.M.K., dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı. 

   Polis, yürütülen soruşturma kapsamında temin edilen kamera kayıtlarında zanlıların görüntülerinin tespit edildiğini belirterek, zanlıların tutuklanmasının ardından evlerinde yapılan aramalarda ise emarelerin bazılarının ve zanlıların kamera görüntülerinde giymekte olduğu kıyafetlerin bulunup emare olarak alındığını yineledi.  

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Güral Kırcalılar, zanlılar M.G. ile M.M.K.’nin “Dükkan açma”, “Sirkat” ve “Kasti hasar” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Kırcalılar, zanlıların 3-4 Temmuz 2022 tarihleri ve 02.00-13.30 saatleri arasında Lefkoşa’da Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Ağaç Market isimli iş yerinin kuzeye bakan sürme camının üzerinde bulunan halka kilidini kırarak içeriye girdiğini belirterek, daha sonra iş yerinin giriş kısmındaki masa üzerinde bulunan Toshiba marka laptop ve faresi, 27 adet Marlboro Touch sigara, 26 adet Parliament uzun sigara, 38 adet Kent Switch sigara, 96 adet Harvest Slim Coffee ve mentol sigara, 9 paket All Rice Basmati pirinç, 8 paket Lifalife yulaf ezmesi ve bahse konu masanın ikinci çekmecesinde muhafaza edilen 675 TL nakit parayı sirkat edip aynı yerden çıktığını kaydetti.

   Soruşturma kapsamında olay yeri ve çevresinde başlatılan kapsamlı incelemeler sonucunda zanlıların kamera görüntülerinden tespit edilerek 7 Temmuz 2022 tarihinde derdest emri gereği tutuklandığını dile getiren Kırcalılar, daha sonra zanlı M.G.’nin ikametgahında yapılan aramada 3 adet 50 gramlık Rothmans marka tütün ve olay günü giymiş olduğu giysilerin bulunarak emare olarak alındığını ifade etti.

   Kırcalılar, zanlı M.M.K.’nin evinde yapılan aramada ise suçun işlendiği esnada giymekte olduğu kıyafetlerin bulunup emare olarak alındığına işaret ederek, soruşturmanın devam ettiğini, iki zanlının da verdiği gönüllü ifadenin içeriğinin araştırılması gerektiğini ve aranmakta olan emarelerin söz konusu olduğunu vurguladı.

   Serbest kalmaları durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimalleri bulunduğunu belirten Kırcalılar, zanlıların aleyhine iki gün tutukluluk emri talep etti.

   Yargıç Tutku Candaş, istenilen tutukluluk emrini verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2022, 11:25
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104