banner6

Çalınan eşyalar halen aranıyor  

banner37

Lefkoşa’da bir inşaattan spiral, karıştırıcı ve seramik kesme makineleri, 2 adet tuvalet ve 2 adet lavabo çaldığı gerekçesiyle tutuklanan H.K.’nin tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı

Çalınan eşyalar halen aranıyor  
banner90
banner99

ÖZEL HABER - Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da bir inşaattan spiral, karıştırıcı ve seramik kesme makineleri, 2 adet tuvalet ve 2 adet lavabo çalıp, internet üzerinden satmaya çalışırken yakalanan 28 yaşındaki zanlı H.K.’nin tutukluluk süresi 7 gün uzatıldı.

   “Bina açma”, “Kasti hasar” ve “Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı H.K., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru İlayda Ahmetoğlu’nu tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ahmetoğlu, 07.03.2023 tarihinde saat 21.00 raddelerinde zanlı H. K.’nin Demir Sokak üzerinde bulunan inşaatın giriş kapısını kırarak kasti hasara uğrattıktan sonra içeriye girip, Tekin Yalçın’a ait Makita marka bir adet izmirillo, 1 adet JVC marka karıştırıcı, 3 adet markası meçhul alafranga tuvalet ve yine markası meçhul 3 adet lavaboyu sirkat ettiğini belirtti.

   İlayda Ahmetoğlu, 14.03.2023 tarihinde mesele ile ilgili olarak yapılan soruşturma neticesinde, çalıntı eşyaları internette satışa sunan zanlı H.K.’nin tespit edilip, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını kaydetti.  

   Zanlı H.K.’nin verdiği gönüllü ifadesinde işlemiş olduğu suçları kabul ettiğini söyleyen Ahmetoğlu, mesele ile ilgili olarak tahkikatın henüz yeni başladığını, aranan emareler bulunduğunu ve gönüllü ifadenin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini anlattı.

   Ahmetoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının aleyhinde 7 gün ek tutukluluk talep etti.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104