Çalınan miktar, 22 bin 562 TL

banner37

Advice isimli yurtta çalışan ve toplanan kira, elektrik, internet bedellerini çaldığı gerekçesiyle tutuklanan İkram Al Halbih, yargılanıncaya kadar teminatla serbest bırakıldı

Çalınan miktar, 22 bin 562 TL

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Advice isimli yurtta çalışan ve toplanan kira, elektrik, internet bedellerini çaldığı gerekçesiyle tutuklanan İkram Al Halbih, teminatla serbest bırakıldı.

“Müstahdem Tarafından Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı İkram Al Halbih, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 22.10.2018-09.12.2018 tarihleri arasında Lefkoşa’da işletmeciliğini Raif Ahmet Sungur’un yapmakta olduğu Advice öğrenci yurdunun müstahdemi olan zanlı İkram Al Halbih’in kira, elektrik ve internet bedelleri içerisinden 22 bin 562 TL’yi işyeri muhasebesine yatırmayarak sirkat ettiğinin belirlendiğini kaydetti.

Tahkikatın tamamlandığını ve zanlının KKTC ile Suriye vatandaşı olduğunu belirten Sevinç, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışlarını yasaklayarak, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 08:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER