banner6

Çalınan paranın 70 bin TL’si bulundu, 20 bin TL’si kayıp!

banner37

Çalınan paranın  70 bin TL’si bulundu,  20 bin TL’si kayıp!
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK
  

   Gazimağusa’da G.Ş.’ye ait soğuk hava deposunu, işyeri sahibinin yeğeniyle açıp içerisinden 90 bin TL nakit para sirkat eden T.Ç. (E-40) ve suç ortağı R.S.(E-31) tutuklandı.
   Meseleyle ilgili tutuklanan T.Ç. ve R.Ç., dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden huzuruna çıkartıldı ve aleyhlerine tahkikat maksatlı 2’şer gün tutukluluk emri temin edildi.
   Polis, şikayet üzerine harekete geçti ve sirkat edilen 90 bin TL’nin 70 bin 10 TL’sini, R.Ç.’ye ait evin bahçesindeki çitlerin altında gizli vaziyette poşete sarılı bir şekilde bulup emare zapt etti.
   Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat sorumlusu Mehmet Keleş’i tanık kürsüsüne çağırdı.
   Tanık polis Mehmet Keleş, zanlıların, 11-12 Temmuz tarihleri, 22.30-00.30 saatleri arasında, Gazimağusa’da faaliyet gösteren G.Ş.’nin işletmekte olduğu soğuk hava deposunun güneye bakan kapalı, ancak kilitsiz vaziyetteki sürme demir kapısını açıp içeriye girdiklerini söyledi.
   Mehmet Keleş, zanlıların konu işyerinden ofis olarak kullanılan odadaki yazıhane olarak kullanılan masa çekmecesini açıp, içerisinde muhafaza edilen 90 bin TL nakit parayı sirkat ettiklerini belirtti.
   Şikayet üzerine her iki zanlının derdest emri gereği tutuklandığını ve zanlılardan itiraf nitelikli gönüllü ifade temin ettiğini belirten tanık polis, evlerinde de mahkemeden temin ettiği emir gereği arama yaptığını anlattı.
   Tanık polis, T.Ç.’nin evinde, paranın bulunduğu çekmeceyi açmak için kullanılan tornavidayı, R.Ş.’nin evinin bahçesinde çitlerin altında gizli, poşet içerisindeki 70 bin 10 TL’yi, R.Ş.’nin aracında T.Ç.’nin olay sırasında giydiği şapkayı ve R.Ç.’nin olay sırasında kullandığı eldivenleri Posta Dairesi yakınındaki çöp kutusunda bulup emare zapt ettiğini kaydetti.
   Tanık polis, henüz yeni başlatılan soruşturmanın tamamlanmadığını, tahkikatını salimen yürütebilmek için süreye ihtiyacı olduğunu belirterek, mahkemeden, kamera kayıtlarını inceleyebilmek ve gerekli ifadeleri temin edebilmek için süre istedi.
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, ilk nazarda zanlıların konu suçla bağlantısı olduğuna bulgu yaptı ve tahkikatın selameti için zanlıların 2’şer gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104