banner6

Çalınan telefon cebinden çıktı

banner37

KKTC’ye yeni giriş yapan B.P., Alayköy’de bir arabanın camının taşla kırılarak içerisindeki eşyaların çalınması olayının zanlısı olarak tutuklandı

Çalınan telefon cebinden çıktı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

KKTC’ye yeni giriş yapan zanlı B.P., Alayköy’de bir arabanın camını taşla kırıp, araçtan üç cep telefonu, iki cüzdan, bir çanta ve 310 TL nakit parayı çaldığı gerekçesiyle tutuklandı.

Mahkemede söz alan zanlı B.P., “Olayla alakam yok. Telefonun parasını ödeyip satın aldım” dedi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak polis memuru Toykan Gülerler’i dinletti.

banner134

Mahkemede yeminli şahadet veren Gülerler, zanlı B.P.’nin Alayköy’de meydana gelen “Kasti hasar” ve “Sirkat” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti.

Polis memuru Toykan Gülerler 26 Eylül 2021 tarihinde 15.20 ile 16.00 saatleri arasında Alayköy’de Atatürk Caddesi üzerinde park halinde bulunan MS 934 plakalı aracın camının taş ile kasten kırılıp, Furkan Bekiroğlu’na ait iki adet I-phone, cüzdan ve cüzdanın içindeki kimlik kartları ile 270 TL nakit para, yine aynı araçtan Türkan Ulaş’a ait cep telefonu ile çantası ve cüzdanı içindeki 50 TL’nin sirkat edildiğine vurgu yaptı.

Gülerler, taşın araç içinde bulunup emare olarak alındığını belirtip, yürütülen ileri tahkikatta zanlının bir görgü tanığının ifadesi ışığında Alayköy’de tespit edildiğini kaydetti.

Zanlının Alayköy’de tespit edildiğini belirten Gülerler, müşteki Türkan Ulaş’a ait cep telefonunun zanlının tasarrufunda bulunup emare alındığına vurgu yaptı.

Gülerler, tahkikatın yeni başladığını söyleyerek, aranan emareler alınacak ifadeler olduğundan zanlının poliste üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104