banner6

Çalıntı eşyalar evlerinden çıktı

banner37

Gazimağusa polisi, sahipleri yurt dışında olan Yeniboğaziçi’nde ev ve ambarlardan eşya sirkat ettikleri iddiasıyla M.Ö., O.T. ve Ö.F.E.’nin aleyhine mahkemeden 3’er gün tutukluluk emri aldı

Çalıntı eşyalar evlerinden çıktı
banner90
banner99

Özel Haber - Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ekibi, sahipleri yurt dışında olan, Yeniboğaziçi’nde ev ve ambarlardan eşya sirkat ettikleri iddiasıyla 3 genci tutukladı.

   Meseleyle ilgili tutuklanan M.Ö., O.T. ve Ö.F.E. dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzuruna çıkarıldı ve aleyhlerine mahkemeden tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri alındı.

   Polis, zanlıların evlerine eş zamanlı operasyon düzenledi ve sirkat edildiğine inandığı birçoğu elektronik olan 100’e yakın çalıntı eşyayı bulup emare zapt etti.

   Zanlılarından 2’si avukatları aracılığıyla mahkemede aleyhlerindeki suçlamaları reddetti ve suçla bağlantıları olmadığını ileri sürdü.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat sorumlusu Hakan Özçürümez’i tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Hakan Özçürümez, zanlıların, 18-28 Ocak 2023 tarihleri arasında Yeniboğaziçi’nde meydana gelen “Ev açma”, “Ambar açma”, “Sirkat”, “Kasti hasar” ve “Mülke tecavüz” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Hakan Özçürümez, 26-28 Ocak tarihleri arasında Cristal Roks Otel’in arka kısmında bulunan Mete Köroğlu’na ait ikametgahın sürgülü Alüminyum kapısının açılıp içerisinden, TV, tost ve kahve makinesi, su ısıtıcısı çalındığını anlattı.

   Özçürümez, 18-23 Ocak tarihleri arasında ise Ursula Zenner’e ait tek odalı ambarın kilidinin kırılıp açılarak, içerisinden jeneratör, odun makinesi, ot kesme makinesi sirkat edildiğini kaydetti.

   Tanık polis, aldığı bilgi doğrultusunda, makul şüphe üzerine, Gazimağusa’daki bir kuaför salonunda Mete Köroğlu’na ait evden sirkat edilen TV, tost ve kahve makinesi, su ısıtıcısı, ütüyü bulup emare zapt etti ve zanlılar aleyhine derdest emri çıkartarak, evlerine eş zamanlı operasyon düzenlediğini kaydetti.

“Zanlı M.Ö., ‘birlikte yaptık’ diye itiraf etti

   Polise yardımcı olacağını söyleyip, konu suçları O.T. ve Ö.F.E. ile işlediklerini belirterek gönüllü ifade veren M.Ö.’nün Tuzla’daki evinde yaptığı aramada, mikrodalga, tost makinesi, ütü, TV, jeneratörü bulup emare zapt ettiğini; O.T.’nin evinden 2 çift spor ayakkabı, 3 anahtar, içerisinde 2 telefon şarjörü, telefon kulaklığı, cüzdan, 2 küpe, imitasyonu bilezik ve kolye, 1 adet yüzük, power bank bulunan çantayı; Ö.F.E.’un evinden ise, TV, soba, saç kurutma makinesi, saç düzleştirme makinesi, dürbün, kahve makinesi, muhtelif markalarda birçok içki ve ev içlerinden alındığından şüphe duyulan çok sayıda eşyayı bulup emare zapt ettiğini kaydetti.

   Meseleyi çok yönlü soruşturduğunu belirten tanık polis, soruşturmanın KKTC geneline genişletilmesinin yüksek olduğuna vurgu yaptı ve ele geçirdiği emarelerin bir kısmının kimlere ve nerelerden çalındıklarını henüz tespit edemediğini belirtti ve mahkemeden zanlılar aleyhine tutukluluk emri talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, ilk nazarda suçla bağlantısı bulunan zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104