banner6

Çalıntı eşyalar halen kayıp

banner37

Girne’de eşyalı olarak kiraladığı evin 5 bin TL değerindeki eşyalarını çalan Filipin uyruklu Ernesto Jr. Garcia, 4 gün daha tutuklu kalacak.

Çalıntı eşyalar halen kayıp
banner151 banner143

Ahmet VAMIK
Girne’de eşyalı olarak kiraladığı evin 5 bin TL değerindeki eşyalarını sirkat eden Filipin uyruklu zanlı Ernesto Jr. Garcia, tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Zanlı Garcia, aleyhinde soruşturma amaçlı,4 gün süreyle daha tutukluluk emri alındı.
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Yanaroğlu’nu tanık olarak dinletti.
Polis memuru Yanaroğlu, zanlı Ernesto Jr. Garcia’nın 20 Aralık 2017 ile 11 Nisan 2018 tarihleri arasında Girne’de meydana gelen “Emanetçi Tarafından Sirkat” suçundan methaldar olduğunu belirtti.
Zanlının, Aralık ile Nisan ayları arasında Girne’de kiracı olarak kaldığı evde kullanması amacıyla ev sahibi tarafından kendisine verilen 5 bin TL değerindeki ev eşyalarını sirkat ettiğini anımsatan Mustafa Yanaroğlu, meseleyle ilgili soruşturmanın halen devam ettiğini ve söz konusu eşyaların henüz bulunamadığını dile getirerek zanlının tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Mesut Mesutoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlının 4 gün süreyle daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 08:52
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104