banner6

Çalıntı içkiler markette bulundu

banner37

Çalıntı içkiler  markette bulundu
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da bir içki fabrikası önündeki kilitsiz araçtan, iki günde, 7 kasa içerisindeki 84 adet 70’lik rakıyı sirkat ettiği iddiasıyla tutuklanan A.D. aleyhine başlatılan soruşturma devam ediyor.

   Meseleyle ilgili tutuklanan ve aleyhindeki suçlamaları “Hırsız değilim, satın aldım” diyerek reddeden A.D.’nin sirkat ettiği öne sürülen içkilerin 5 kasası bölgedeki bir markette bulundu.

   Zanlı A.D. dün yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhindeki tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı.

   Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, Savcı Hüseyin Eser, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Şükrü Hafız’ı yeminli şahadete çağırdı.

   Şükrü Hafız, zanlının, 25 Mart’ta saat 19.00’da, Gazimağusa’daki Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren Sema İçkileri Ltd’nin ambar girişindeki kapalı ancak kilitsiz olan NZ 835 plakalı araç içerisinde muhafaza edilen 5 kasa içerisindeki 60 şişe 70’lik rakıyı sirkat ettiğini söyledi.

   Hafız, sirkat olayının polisin bilgisine gelmesi üzerine, CÖŞ ekibiyle birlikte operasyon düzenlediklerini ve zanlıyı 28 Mart’ta saat 20.00’de aynı araçtan 2 kasa daha içki sirkat ettiği esnada suçüstü tespit ettiklerini kaydetti.

   Konu içkileri emare zapt ettiğini kaydeden tanık polis, içkileri konu fabrikada çalışan bir şahıstan satın aldığını beyan ederek gönüllü bir ifade veren zanlının ifadesinde yalan beyanlarda bulunduğunu tespit ettiğini anlattı.

   Tanık polis, konu işyerinde kayıp olan içkilerin var olduğunu, araçtan sirkat edilen 5 kasa içkiyi bölgedeki bir markette bulup emare zapt ettiğini kaydettikten sonra tahkikatını salimen yürütebilmek için ek süre talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden, tahkikatın neticelendirilmediğine bulgu yaptı ve zanlının tutukluluk süresini 5 gün uzattı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110