Çalıntı kartla alışveriş yaptılar

banner37

Beyarmudu köyünde, zanlı Ömer Kahraman’ın H.A’nın ikametgâhından sirkat ettiği kredi kartıyla Girne’deki bir ATM cihazından 2 bin 500 TL çeken suç ortağı Enver Yaşar, Girne’de tespit edilerek tutuklandı

Çalıntı kartla alışveriş yaptılar
banner99

Ahmet VAMIK

Beyarmudu köyünde H.A.’ya ait ikametgâha hırsızlık amacıyla giren zanlı Ömer Kahraman’ın H.A’nın ikametgâhından sirkat ettiği kredi kartıyla Girne’deki bir ATM cihazından 2 bin 500 TL çeken suç ortağı Enver Yaşar, Girne’de tespit edilerek tutuklandı.

Ülkeye 90 günlük turist vizesiyle giriş yapan zanlı Enver Yaşar’ın, 2 aydır kayıtsız bir şekilde Girne’de faaliyet gösteren bir restoranda garson olarak çalıştığı ve restoranın lojmanında yaşamını sürdürdüğü ortaya çıktı.

Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı Ömer Kahraman, 1 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilirken, suç ortağı Enver Yaşar ise 20 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Çalıntı eşyalar lojmanda bulundu

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Mağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Ömer Ülger’i tanık olarak dinletti.

banner134
Zanlı Enver Yaşar’ın 4 Ekim günü Girne’de meydana gelen “Sirkat” suçundan methaldar olduğunu belirten polis memuru Ömer Ülger, Beyarmudu’nda H.A.’ya ait ikametgâhta meydana gelen sirkat olayında çalınan bir adet dizüstü bilgisayar, bilgisayara ait çanta, cep telefonu, para cüzdanı ve içerisindeki kredi kartının zanlı Enver Yaşar’ın kalmakta olduğu lojmanda ele geçirildiğini dile getirdi.

Müşteki H.A.’ya ait kredi kartını kullanarak Girne’deki bir ATM cihazından 2 bin 500 TL çeken zanlı Enver Yaşar ile Ömer Kahraman’ın sirkat ettikleri para ile Girne’de bir mağazadan kıyafet ve ayakkabı alışverişi yaptıklarının tespit edildiğini açıklayan polis memuru Ömer Ülger, meseleyle ilgili soruşturmanın tamamlandığını belirterek ülkemizde yasal statüsü bulunmayan zanlının serbest kalması halinde yasadışı yollarla yargılanmaktan kaçma ihtimalinin yüksek olması nedeniyle tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, ülkemizde yasal statüsü bulunmayan zanlının davalarında hazır bulunmasını temin etmek ve yargılanmaktan kaçmasını önlemek maksadıyla 20 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

“Benim alakam yok”

Mahkemede söz alan zanlı Enver Yaşar, Ömer Kahraman’ın çocukluk arkadaşı olduğunu dile getirerek, önceki gün sabah 7.30’da arkadaşının yanına gittiğini ve yıkaması için çamaşırlarını kendisine götürdüğünü savundu.

Kendisinin film çekimlerine gideceğini ve bunun için kıyafet almak istediğini dile getiren Yaşar, “Ömer bana kredi kartını verdi ve ATM’den 2 bin 500 TL para çekmemi istedi. Daha sonra gidip kıyafet aldık” şeklinde konuşarak hırsızlık olayıyla alakası olmadığını öne sürdü.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2018, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75