banner6

Çalıntı malzemeler aranıyor

banner37

Çalıntı malzemeler aranıyor
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da Küçük Sanayi Sitesi’nde İ.K. isimli şahsa ait 150 bin TL değerindeki 50 adet iskele başlığı ve 200 adet teleskobik demir kreç malzemesini çaldığı gerekçesiyle tutuklanan S.D. isimli zanlının tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı.

   Polis, zanlının ikametgahında herhangi bir bulguya rastlanmadığını ancak çalınan emarelerin bir kısmının Mağusa’da faaliyet gösteren bir hurdacıda tespit edildiğini belirterek, soruşturma kapsamında alınması gereken ifadelerin ve aranması gereken emarelerin olduğunu vurguladı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Doğukan Can, zanlı S.D.’nin “Sirkat” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

   Can,  zanlının 1 Haziran ile 7 Haziran günleri arasında Lefkoşa’da yer alan Küçük Sanayi Sitesi’nde bulunan Başman şirketinde şantiye işlerini yapan İ.K.’ye ait toplam 150 bin TL değerindeki 50 adet iskele başlığı ve 200 adet teleskobik demir kireç malzemesini çaldığını belirterek, soruşturmanın 10 Haziran günü başlatıldığını kaydetti.

   Yürütülen soruşturma kapsamında aynı gün olay yerinde ve çevresindeki mobese kameralarında yapılan incelemede JG 805 plakalı araç ile sürücüsünün olay yerine giderek inşaat malzemelerini sirkat ettiğine dair görüntülere ulaşıldığını dile getiren Can, aracın olay anında zanlının tasarrufunda bulunduğunun ve incelenen mobese görüntülerinde de olay tarihinde zanlının söz konusu araç ile Lefkoşa’ya geldiğinin tespit edildiğini söyledi.

   Can, zanlının aynı gün Gazimağusa’da tespit edildiğini ifade ederek, izahat istendiğinde ise araç kendi tasarrufunda olduğu halde hiçbir yere gitmediğini beyan ettiğini bildirdi.

   Zanlının derdest emri gereği tutuklandığına işaret eden Can, zanlının ikametgahında yapılan aramada kanunsuz herhangi bir şeye rastlanmadığını söyledi.

   Can, soruşturma kapsamında 10 Haziran günü zanlının sirkat ettiği malzemelerin bir kısmının Gazimağusa’da faaliyet gösteren Batukan Hurdacılık isimli dükkânda bulunduğuna dikkat çekerek, soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

   Meseleyle ilgili aranmakta olan emarelerin, alınması gereken ifadelerin söz konusu olduğunu kaydeden Can, serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimalinin olması nedeniyle hakkında 6 gün tutukluluk emri talep etti.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104