banner6

Çalıntı malzemelerin bir kısmı halen kayıp

banner37

Çalıntı malzemelerin  bir kısmı halen kayıp
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da Küçük Sanayi Sitesi’nde İ.K. isimli şahsa ait 150 bin TL değerindeki 50 adet iskele başlığı ve 200 adet teleskobik demir kireç malzemesini çaldığı gerekçesiyle tutuklanan S.D. isimli zanlı yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

   Polis, çalınan emarelerin bir kısmının Mağusa’da faaliyet gösteren bir hurdacıda tespit edildiğini ancak bir kısmının bulunamadığını kaydetti.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Doğukan Can, zanlı S.D.’nin “Sirkat” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

   Can,  zanlının 1 Haziran ile 7 Haziran günleri arasında Lefkoşa’da yer alan Küçük Sanayi Sitesi’nde bulunan Başman şirketinde şantiye işlerini yapan İ.K.’ye ait toplam 150 bin TL değerindeki 50 adet iskele başlığı ve 200 adet teleskobik demir kireç malzemesini çaldığını belirterek, soruşturmanın 10 Haziran günü başlatıldığını kaydetti.

   Yürütülen soruşturma kapsamında aynı gün olay yerinde ve çevresindeki mobese kameralarında yapılan incelemede JG 805 plakalı araç ile sürücüsünün olay yerine giderek inşaat malzemelerini sirkat ettiğine dair görüntülere ulaşıldığını dile getiren Can, aracın olay anında zanlının tasarrufunda bulunduğunun ve incelenen mobese görüntülerinde de olay tarihinde zanlının söz konusu araç ile Lefkoşa’ya geldiğinin tespit edildiğini söyledi.

   Zanlının derdest emri gereği tutuklandığına işaret eden Can, zanlının ikametgahında yapılan aramada kanunsuz herhangi bir şeye rastlanmadığını söyledi.

   Can, soruşturma kapsamında 10 Haziran günü zanlının sirkat ettiği malzemelerin bir kısmının Gazimağusa’da faaliyet gösteren Batukan Hurdacılık isimli dükkânda bulunduğuna dikkat çekerek, zanlının etki edebileceği soruşturmanın tamamlandığını belirtti.

   Can, KKTC vatandaşı zanlının, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, 15 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 150 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104