banner6

Çalışanlar ödeniyor

banner37

Yenierenköy Belediyesi’nde, çalışanların 4 aydır maaş alamaması nedeniyle başlattıkları eylem, Bakanlar Kurulu’nun Yenierenköy Belediyesi’yle ilgili aldığı kararların ardından kaldırıldı

Çalışanlar ödeniyor
banner150 banner150 banner151 banner143

Ayşe BULUT

Yenierenköy Belediyesi’nde, çalışanların 4 aydır maaşlarını almamaları nedeniyle iki hafta önce başlattıkları eylem, Bakanlar Kurulu’nun Yenierenköy Belediyesi’yle ilgili aldığı bazı kararların ardından sona erdi.

Yenierenköy Belediyesi çalışanlarının örgütlü olduğu Belediye Emekçileri Sendikası’dan (BES) alınan bilgiye göre; Bakanlar Kurulu, Yenierenköy Belediyesi çalışanlarının iki aylık maaşını dün ve geri kalanın da ay sonu ödenmesine karar verdi. Bu kararın ardından belediyenin kapısına vurulan kilit kaldırıldı ve vezne ile petrol istasyonu iş başı yaptı.

Ancak veznenin işbaşı yapmasına rağmen, işlemlerin yetişmemesi nedeniyle çalışan yine maaşını alamadı. Maaş ödemeleri pazartesi gününe kaldı.

Yenierenköy Belediyesi çalışanlarının örgütlü olduğu BES Başkanı Mustafa Yalınkaya, Bakanlar Kurulu kararının ardından eylemi kaldırma kararı aldıklarını ve bu kararlar doğrultusunda da çalışan maaşlarının iki aylık geriliğinin pazartesi günü, geri kalının da ay sonu ödeneceğini söyledi.

Yalınkaya ayrıca, yıl sonuna kadar da çalışanların düzenli olarak ödeneceğini ifade etti.

Kadı: Pazartesi günü tüm personel işbaşı yapacak

Yenierenköy Belediye Başkan Vekili Mehmet Kadı, bazı evrakların maliyeye yanlış gönderildiğini ve bu nedenle ödemenin pazartesi gününe kaldığını söyledi. Kadı şu ifadeleri kullandı:

“Pazartesi günü belediye çalışanları geriden gelen iki aylık maaşını alacak. Geri kalan iki maaş ise daha sonra ödenecek. Belediyemiz dün açıldı. Ancak sadece vezne ve petrol istasyonu çalıştı. Pazartesi günü iki aylık maaşların ödenmesinin ardından tüm personel iş başı yapacak. Temennimiz biran önce bu sıkıntılar atlatılmasıdır. Çalışanlar çok kötü günler geçirdi.”

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2017, 09:01
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110