banner6

Çalışma Bakanı Taçoy KTV’de yeni asgari ücrete ilişkin soruyu yanıtladı: 11 binin üzerine olur

banner37

Çalışma Bakanı Hasan Taçoy, “ yeni asgari ücretin bugünkü şartlar dikkate alındığında 11 bin TL’nin üzerine olacağını düşündüğünü ” söyledi.

Çalışma Bakanı Taçoy KTV’de yeni asgari ücrete ilişkin soruyu yanıtladı: 11 binin üzerine olur
banner99

Taçoy bu sabah KTV’de katıldığı programda soruları yanıtladı.
Çalışma Bakanı bir soru üzerine, “ her yıl ocak ayında yeni bir asgari ücretle yıla başlandığını söyledi ve bu yıl için aklında bir rakam olduğunu ancak Başbakan ile konuyu henüz görüşmediğini bundan dolayı açıklama yapmak istemediğini belirtti.

 “HAYAT PAHALILIĞI YÜZDE 29,39”

Bakan Taçoy, son asgari ücreti belirlerken sendikalara hayat pahalılığının yüzde 30’u geçtiği anda yeniden komisyonu toplayacağı sözünü verdiğini anımsattı ve, “bugün itibariyle hayat pahalılığının yüzde 29,30 olduğunu, dolayısı ile uygun bir zamanda Asgari Ücret Saptama Komisyonu’nu toplantıya çağıracağını” kaydetti.

 “NE YAPTIĞINI BİLEN BİR KİŞİ”

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu’nun ziyareti ilgili görüşleri sorulan Bakan Taçoy, “ Sayın Metin Feyzioğlu benim uzun zamandır tanıdığım birisi. Kendisi sosyal olarak insanlara yakın ve mütevazı bir kişiliğe sahip. Mütevazı kişiliğinin yanında kendi misyonlarını ortaya koyan bir insan. Ne yaptığını bilen bir kişi”, diye konuştu. 
Genel Sağlık Sigortası’nın Kıbrıs Türk Halkı için en önemli konulardan biri olduğunu kaydeden Bakan Taçoy, geçen yıl çalışmaya başladıkları çalışmayı bir an önce tamamlama yolunda adımların atılmaya başlandığını belirtti.  Bakan Taçoy, süreci başarıyla tamamlayacaklarından  emin olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104