Çalışma Bakanlığı'ndan 15 yaşındaki çocuk işçinin ölümüne ilişkin açıklama

banner37

Çalışma Bakanlığı'ndan 15 yaşındaki çocuk işçinin ölümüne ilişkin açıklama
banner8

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 15 yaşındaki çocuk işçinin hayatını kaybetmesiyle ilgili açıklamada bulundu.

Bakanlık açıklamasında, Çalışma Dairesi Müdürlüğü'ne bağlı müfettişlerin, olaya ilişkin tahkikat başlattığı kaydedildi. Çalışma Dairesi tarafından yapılan ilk tahkikatta, makinist atölyesinin Ferdi Takali adına kayıtlı olduğu, 15 yaşındaki Mahmut Gül’ün babasının çalışma izinli, annesinin oturma izinli olduğu ve kayıt dışı çalıştırıldığının tespit edildiği açıklandı.

Bakanlığın konunun takipçisi olacağı bildirilirken, yaslı aileye başsağlığı dilendi.

Bakanlıktan yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

banner134
"Bugün Güzelyurt’ta bir makinist atölyesinde yaşanan ve hepimizi derinden üzen ölümlü iş kazasında ne yazık ki 15 yaşındaki Mahmut Gül isimli çocuğumuz hayatını kaybetmiştir.

Olay meydana geldiği andan itibaren, Çalışma Dairesi Müdürlüğü’ne bağlı müfettişler hemen olay yerine giderek , iş kazasıyla ilgili tahkikat başlatmıştır.

Çalışma Dairesi tarafından yapılan ilk tahkikatta, makinist atölyesinin Ferdi Takali adına kayıtlı olduğu, 15 yaşındaki Mahmut Gül’ün babasının çalışma izinli, annesinin oturma izinli olduğu ve kayıt dışı çalıştırıldığı tespit edilmiştir.

Konuyla ilgili soruşturma, Çalışma Dairesi Müdürlüğü Güzelyurt Bölge Amirliği ile Güzelyurt Polis Müdürlüğü tarafından iş birliği içinde sürdürülmektedir. Bakanlığımız gerekenin yapılması için, konunun takipçisi olmaya devam edecektir.

Tüm ülke olarak hepimizi yasa boğan bu üzücü iş kazasında, hayatını kaybeden çocuğumuza Allah’tan rahmet, yaslı ailesine başsağlığı dileriz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdi Keles
Abdi Keles - 3 hafta Önce

Biz adam olmayız.Daha dün 10 veya 12 yaşlarında 2 tane çocuk gördüm.Inanmasi zor ama Uno ortamda bir de polis arabası vardı ama görmemezlikten geldiler.

Ck
Ck - 3 hafta Önce

Cocuk öldükten sonra mi calistirildigini tespit ettiniz?????!!!!!! Bravooo

Ömer Lütfü güngör
Ömer Lütfü güngör - 3 hafta Önce

Havalar sıcak tabiki de, klimalı odalardan çıkıp ta her gün iş yerlerini kontrol edecek haliniz yok ya, yazık günah size . Olmadan tedbirler alınmalıdır olduktan sonra Mahmut öldükten sonra yaptığınız hiç bir şey sadece göz boyamak tan başka hiç bir şey olamaz. Mahmut geri gelmeyecek siz yinede klimalı odalar da devam edin rutin çalışma programlarımıza.

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75