Çalışmayı zamansız buldular

banner37

Gönyeli Bulvarı esnafı, belediyenin kendilerine haber vermeden bulvar üzerinde kaldırım ve asfalt çalışması yapacağı gerekçesiyle dün eylem yaptı

Çalışmayı zamansız buldular

Mustafa ÖZYAĞCI

Gönyeli Belediyesi’ne bağlı Yenikent bölgesi esnafı, belediyenin bulvar üzerinde kaldırım ve asfalt çalışması yapması nedeniyle dün saat 10.00’da eylem yaptı.

Bölge esnafı, “İyi İdare Yasası” gereği yapılacak olan çalışmanın, önceden bölge esnafıyla toplantı yapılarak haber verilmesi gerekirken, belediye başkanın çalışmaya son bir gün kala “Biz yaptık oldu” zihniyetiyle kendilerine yazılı bir bildiriyle çalışmanın yapılacağını duyurduğunu belirterek, bunun üzerine eylem yapmaya karar verdiklerini söyledi.

Esnaf, belediyenin dün saat 12.00 itibarıyla yol çalışmasına başlanacağını duyurduğunu ancak, diğer gerekçelerin yanında bu çalışmanın zamansız olduğunu ve çalışmalar nedeniyle satışlarının kötü etkileneceğini savundu.

Eyleme bulvar üzerinde dükkânı bulunan esnaf ile Ulusal Birlik Partisi Milletvekilleri Olgun Amcaoğlu, Aytaç Çaluda ile Gönyeli Belediyesi UBP Meclis Üyesi Caner Gönyeli de destek verdi.

Eylemde esnaf adına basın açıklamasını Beliz Hürsöz yaptı.

 

“Projeden dolayı ciddi maddi sıkıntılar yaşıyoruz”

Uzun bir zamandan beridir ciddi maddi sorunlarla karşı karşıya olduklarını belirten Beliz Hürsöz, caddeyle ilgili proje başladığı zamandan beri, yolda ciddi bir daralmanın yaşandığını ve bundan dolayı da park sorunuyla birlikte müşteri şikayetlerinin de ortaya çıktığını savundu.

Projeyle birlikte, bisiklet yolunun da ortaya çıktığını anlatan Hürsöz, zaten daralan yolda bisiklet yolunun yapılması başlı başına büyük bir tehlikeyi de beraberinde getirdiğini söyledi.

 

“Biz yaptık oldu zihniyetiyle karşı karşıyayız”

Hürsöz, belediyenin daha önce bu caddenin alışveriş merkezi haline gelmesi için çalışma yapacağını belirttiğini, ancak bugün gelinen noktada bunun tam tersi yapıldığına vurgu yaptı.

Hürsöz, belediyenin İyi İdare Yasası gereği yapılacak olan çalışmayı daha önceden bölge esnafıyla toplantı yaparak haber vermesi gerektiğini söyledi.

Özellikle, söz konusu bulvar üzerinde yapılan yol çalışmasının park sorununu beraberinde getirdiğine dikkat çeken Hürsöz, yapılacak çalışmayla ilgili hiçbir muhatap bulmadıkları gibi, “Biz yaptık oldu” zihniyetiyle karşı karşıya olduklarını kaydetti.

Basın açıklamasının ardından esnaflar, polis eşliğinde slogan atıp, ıslık çalarak bulvar üzerinden belediye binasına kadar yürüdü.

Gönyeli Belediye binası önünde bir süre daha slogan atan esnaf, belediyenin kapısına siyah çelenk bırakarak, eylemlerini sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER