banner6

Çalma huyundan vazgeçmiyor

banner37

Çalma huyundan vazgeçmiyor
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA
 

   Yıllardır aynı suçtan birçok kez yargılanıp, hapis yatan Lefkoşa’da sakin H.Ö., yine bir marketten hırsızlık yaptığı suçlamasıyla tutuklandı.

   7 çocuk babası olan ve maddi durumu da iyi olduğu bilinen H.Ö., süpermarketlerde alışveriş arabasını doldurup, ödemeden ayrılmaktan bir türlü vazgeçmiyor.

   İki ay önce aynı suçla tutuklanıp, teminatla serbest bırakılan H.Ö., önceki gün yine yakalandı ve dün mahkemeye çıkarılarak aleyhine 1 gün tutukluluk emri alındı.

   “Hırsızlık” suçlamasıyla tutuklanan H.Ö., dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Mehmet Şener’i dinletti. 
   Mahkemede yeminli şahadet veren Şener,
30.04.2022 tarihinde saat 14.45’te Yenikent’te faaliyet gösteren işlemeciliğini İrfan Göcen’in yaptığı İr-Mar isimli süpermarkette satışta bulunan 29 adet 3 bin 283 TL değerindeki çeşitli markalardaki ürünlerin zanlı H.Ö. tarafından süpermarkette kasada herhangi bir ödeme yapmadan market dışına çıkarıp sirkat edildiğini kaydetti.

   Polis memuru Mehmet Şener, 04.05.2022 tarihinde saat 15.00 raddelerinde yine aynı markete giden zanlının, satışta bulunan henüz değeri ve sayısı tespit edilemeyen market ürünlerini, market arabasına koyup kasada herhangi bir ödeme yapmadan market dışına çıkarıp sirkat ettiği sırada fark edildiğini görünce tekrardan market içerisine girip ürünleri raflara yerleştirdiği sırada tespit edildiğini anlattı.

   Zanlının derdest emri gereği tutuklandığını belirten Şener, aynı tarihte meseleyle ilgili olarak zanlının Hamitköy’deki ikametgahında yapılan aramada bahse konu sirkat edilen market ürünlerinin bir kısmının tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

   Şener, zanlının mesele ile ilgili olarak herhangi bir gönüllü ifade vermediğini söyleyip, ilk nazarda zanlının bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

76 şişe içkiyi çalmakla suçlanmıştı

   H.Ö., en son geçtiğimiz şubat ayı içinde Ortaköy’de faaliyet gösteren ve sorumluluğunu Onur Kesmeci’nin yaptığı Lemar Ortaköy Şubesi’nden toplam değerleri 31 bin 395 TL olan 76 adet çeşitli markalarda ürünleri alışveriş arabası ile market kasasında ödeme yapmadan market dışına çıkartarak sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanmış ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakılmıştı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110