Çaluda ve Ünverdi’ye yurt dışı yasağı getirildi

banner37

2012-2013 yıllarında Çalışma Bakanı olan Şerife Ünverdi ile o dönemki Özel Kalem Müdürü ayrıca dokunulmazlığı kaldırılan Aytaç Çaluda aleyhindeki “görevi kötüye kullanma, yasaya aykırı hareket”davası başladı

Çaluda ve Ünverdi’ye yurt dışı yasağı getirildi
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

2012-2013 yıllarında Çalışma Bakanı olan Şerife Ünverdi ile o dönemki Özel Kalem Müdürü olan ve 2018 yılında Cumhuriyet Meclisi’nin kararıyla dokunulmazlığı kaldırılan milletvekili Aytaç Çaluda aleyhindeki dava süreci başladı.

   Ünverdi ve Çaluda, “görevi kötüye kullanma, Çalışma İzni Yasası ve tüzüğüne aykırı hareket” suçlarından dün itham edildi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü duruşmada iddia makamı adına Savcı Behrat Mavioğlu ve sanık avukatları Mustafa Asena ile Macit Şefik hazır bulundu.

   Mahkeme, yargılamadan kaçmalarını önlemek adına iki isme yargılanıncaya dek yurt dışı yasağı getirdi.

Dava, 16 Nisan’a ertelendi

Savcı Behrat Mavioğlu, 2012-2013 yıllarında Çalışma Bakanlığı’nda görevde bulundukları sırada Şerife Ünverdi’nin ve Aytaç Çaluda’nın görevlerini kötüye kullandıklarına yönelik ithamlarda bulundu, sanıklar ise söz konusu ithamları kabul etmedi.

banner134
Savcı Behrat Mavioğlu, bir tanığı dinletmesinin ardından, meseleyle ilgili diğer tanıklarını dinletmek için mahkemeden başka bir tarih talep etti.

 Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, iddia makamının tanıklarını dinletebilmesi için davayı 16 Nisan 2021 tarihine erteledi.

 Sağer, yargılamadan kaçmalarını önlemek adına sanıkların tüm seyahat belgelerine el konularak yurt dışına çıkmaktan men edilmesine ve 250’şer bin TL değerinde şahsi kefalet senedi imzalamasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75