banner6

Çamaşır makinesini çanta gibi kapıp kaçtılar!

banner37

Çamaşır makinesini  çanta gibi kapıp kaçtılar!
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da yine akıllara durgunluk veren bir hırsızlık olayı yaşandı. Zafer Cafoğlu’nun berber dükkanının önüne çıkardığı, 3 bin TL değerindeki Beko marka 9 kilogramlık çamaşır makinesi 10 dakika içinde çalındı. 39 yaşındaki D.Y. ile suç ortağının araçlarına yüklediği çamaşır makinesini çalıp, hurdacıya sattıkları belirlendi.

   “Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı D.Y. (E-39) dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 1 gün tutukluluk emri alındı, suç ortağının ise halen arandığı belirtildi.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Adli Şube’de görev yapan polis memuru Mustafa Sensev’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sensev, 06.05.2022 tarihinde saat 16.45’te Lefkoşa’da İstanbul Sokak üzerinde işletmeciliğini Lefkoşa’da sakin Zafer Cafoğlu’nun yaptığı Wizard Boss isimli berber dükkanı önünde bulunan ve kendisine ait olan 3 bin TL değerindeki çalışır vaziyetteki Beko marka 9 kilogramlık çamaşır makinesinin zanlı ve aranan meçhul bir şahıs tarafından sirkat edildiğini kaydetti.

   Mustafa Sensev, zanlının 13.0.7.2022 tarihinde Lefkoşa’da tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını ve çamaşır makinesini Haspolat’ta faaliyet gösteren Asbuzu isimli hurda işletmesine sattığını belirttiğini mahkemeye aktardı.

   Tahkikatın yeni başladığını, aranan bir şahsın yanı sıra alınması gereken ifadeler olduğuna vurgu yapan Sensev, zanlının aleyhinde bir gün ek tutukluluk talep etti.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104