banner6

Can kaybı olmaması mucize

banner37

Gönyeli çemberi yakınlarında dün günün ilk saatlerinde iki dikkatsiz sürücünün araçları çarpışarak savruldu, biri bordür taşlarına çarpıp durdu, diğeri park halindeki iki araca daha vurduktan sonra alev aldı

Can kaybı olmaması mucize
banner99

Doğan SAMER

Lefkoşa’da Gönyeli çemberi yakınındaki Aliboy isimli büfenin önünde dün günün ilk saatlerinde ‘can kaybı olmaması mucize’ dedirten bir trafik kazası meydana geldi.

Birisinin alkollü olduğu belirlenen ancak diğeri olay yerinde aracını bırakıp kaçtığı için durumu belirlenemeyen iki dikkatsiz sürücünün aynı anda kural ihlali yapması nedeniyle gerçekleşen kazada, dört araç hasar gördü, iki kişi ise yaralandı.

Saat 00.20 sıralarında Lefkoşa’dan Güzelyurt istikametine giderken, kural ihlali yaparak dönüşe geçtiği sırada Muratcan Düzgün’ün yönetimindeki GV 760 plakalı araca çarparak savrulup bordür taşlarına vuran JV 302 plakalı aracın sürücüsü, arabasını ardında bırakarak kayıplara karıştı. GV 760 plakalı araç ise park halindeki ZNS 209 ve HG 040 plakalı araçlara da çarptıktan sonra alev alarak durdu. Yangın çevredekiler tarafından söndürülürken, GV 760 plakalı aracın sürücüsü Düzgün ile beraberindeki Fırat Gül yaralandı.

banner134

Yaralılar, olay yerine çağırılan ambulansa binmeyi reddederek kendi imkanlarıyla gittikleri Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde gördükleri tedavinin ardından yine kendi istekleri ile hastaneden taburcu oldu.

Kaza haberinin duyulmasıyla olay yerine giden Lefkoşa Polis Müdürlüğü Trafik Tahkikat Şubesi’nde görevli polisler ise kaza mahallinde gerekli güvenlik tedbirlerini aldıktan sonra detaylı bir inceleme ve araştırma yaptı, kaçan sürücünün tespit edilerek yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlattı. Gazetemiz, yayına hazırlandığı sırada meçhul sürücü halen yakalanamamıştı.

“Biri dikkatsiz, diğeri alkollü ve süratliydi”

Bir anda ortalığı savaş alanına çeviren kazayla ilgili Polis Basın Subaylığı şu açıklamayı yaptı:

“24.10.2021 tarihinde, saat 00.20 sıralarında, Lefkoşa-Güzelyurt anayolu Gönyeli çemberi yakınlarında güzergah üzerinde yönetimindeki JV 302 plakalı salon araçla batı istikametine doğru seyreden kimliği meçhul sürücü, seyrettiği yolun sağında bulunan Atatürk Caddesi yol kavşağına geldiğinde karşıdan gelip düz gitmekte olan araçlara öncelik hakkı vermeden dikkatsizce sağa doğru dönüşe geçtiği sırada, anayol üzerinde 72 promil alkol tesiri altında, “insan hayatını tehlikeye koyabilecek, herhangi bir kişi veya malı zarar ve ziyana uğratabilecek süratte ihtiyatsızca, acele ile halka tehlike teşkil edecek bir şekilde” doğu istikametine doğru seyreden 23 yaşındaki Muratcan Düzgün yönetimindeki GV 760 plakalı salon aracın önünü tıkaması sonucu iki araç çarpıştı. Çarpışmanın etkisi ile kendi etrafında dönerek kontrolsüzce savrulan JV 302 plakalı araç, Atatürk Caddesi dönüş adası bordür taşlarına çarpıp önü güney istikametine bakar şekilde durdu. Çarpmaya müteakip kontrolsüzce kuzey istikametine doğru sürüklenerek yoluna devam eden GV 760 plakalı araç ise o esnada anayol üzerinde yolun solunda park halinde bırakılan ZNS 209 plakalı kiralık salon araç ile HG 040 plakalı salon araca çarptıktan sonra durabildi.

Kaza sonucu yaralanan GV 760 plakalı araç sürücüsü Muratcan Düzgün ve aynı araçta bulunan 24 yaşındaki Fırat Gül kendi imkânlarıyla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne giderek yapılan ilkyardım tedavisine müteakip aynı gün kendi istekleriyle taburcu oldu.

Kazadan sonra JV 302 plakalı aracın meçhul sürücüsü isim ve adresi hakkında bilgi vermeden kaza mahallinden ayrıldı.

Polisin kazayla ilgili başlattığı soruşturma devam ediyor.”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104