Can ve yol güvenliği kimin umurunda!

banner37

Kenarları olmayan TIR dorsesinin arkasına ince şeritlerle tutturulmuş bloklar halinde yüklenerek taşınan tuğlalar, Haspolat çemberinde anayolun içerisine döküldü

Can ve yol güvenliği kimin umurunda!
banner99

TRAFİK TEK ŞERİDE DÜŞTÜ… Haspolat çemberinde önceki gün sabah saatlerinde yaşanan olayda herhangi bir can kaybı, yaralanma veya başka bir araçta hasar olmadı ancak anayolun içerisine düşen tuğlalar nedeniyle trafik uzun süre tek şeritten sağlanabildi.

Doğan SAMER

banner134

   Lefkoşa-Gazimağusa anayolu üzerindeki Haspolat çemberinde önceki gün sabah saatlerinde yaşanan bir olay, “can ve yol güvenliği kimin umurunda” dedirtti.

   Bir TIR aracın çektiği kenarları olmayan dorseye plastik ince şeritlerle tutturulmuş bloklar halinde yüklenerek taşınan tuğlaların bir kısmı, çember üzerinde devrilerek anayolun içerisine düştü.

   Şans eseri tuğlaların düştüğü esnada TIR’ın yanında seyreden başka bir aracın olmaması, herhangi bir can kaybı, yaralanma veya başka bir araçta hasar oluşmasını önledi ancak, yola düşen tuğlalar nedeniyle trafik akışı uzun süre tek şeritten sağlandı.

   Polisin gerekli ölçümleri yapıp, işlemlerini tamamlaması ve tuğlaları yoldan kaldırıp, yolun temizlenmesi işlemleri nedeniyle tek şeritten gitmek zorunda kalan sürücüler, tuğlaların taşınış şekline tepki gösterdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75