Canlı trafik levhası

banner37

Yetkililere bir türlü sesini duyuramayan Bostancı muhtarı Fırat Arkın, trafik kazalarının önüne geçmek için kendince çare buldu

banner87
Canlı trafik levhası
banner90
banner8

Güren TİLKİ

Köy içerisinde sıklıkla meydana gelen trafik kazalarının önlenebilmesi için trafik düzenlemesi ve uyarıcı levhaların yerleştirilmesi istemiyle defalarca yetkililere yapılan başvuru ve çağrıların cevap bulunmasını protesto eden Bostancı muhtarı Fırat Arkın, soruna kendince bir çözüm buldu.

Muhtar Fırat Arkın, özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde İzzet Kombos Bulvarı üzerinde, kendi imkanlarıyla yaptırdığı 50 km’lik hız limiti ve hız tespit kamerası olduğu uyarısı olan trafik levhalarını elinde tutarak sürücüleri uyarmaya çalışıyor.

Trafik kazalarını önlemek için bu yönteme başvurduğunu belirten Arkın, yetkililere defalarca gerek yazılı gerekse sözlü olarak bölgedeki sıkıntıları anlattıklarını ancak buna rağmen seslerini duyuramadıklarını söyledi.

Arkın, bir süredir canlı trafik levhası olarak görev yaptığını kaydederek, yetkililerin gerekli önlemleri almaması halinde bölgede daha büyük trafik kazaları meydana geleceği uyarısında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75