Çarpıp, kaçan zanlı yakalandı

banner37

Dereboyu’nda park halindeki bir araca çarpıp kaçan kadın sürücü polis tarafından tespit edilerek tutuklandı

banner87
Çarpıp, kaçan zanlı yakalandı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Osman Paşa Caddesi üzerinde park edilmiş araca çarparak olay yerinden kaçan ve polisin yürüttüğü soruşturma neticesi yakalanan zanlı Fallon Jean Baird, dün sabah mahkemeye çıkarıldı.


Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Kezban İnce, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tahkikat Şubesi’nde görev yapan polis memuru Ulaş Üzüm’ü dinletti.


Mahkemede mesele ile ilgili olarak yeminli şahadet veren Üzüm, zanlı Fallon Jean Baird’ın 6 Haziran’da saat 07.00’de Osman Paşa Caddesi üzerinde yönetimindeki ZPA 720 plakalı aracı dikkatsiz bir şekilde sürüp o sırada seyrettiği yolun solunda park halinde bulunan PP 487 plakalı araca çarparak olay yerinden kaçtığını anlattı.


banner134
Polis memuru Ulaş Üzüm, olayın bilgilerine gelmesi üzerine tahkikat başlatıldığını ve zanlının tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.


Zanlının konu kazayı yaptığını kabul ettiğini ancak olayın nasıl olduğu hususunda bilgi vermeyip ifade de vermediğine vurgu yapan Üzüm, incelenmesi gereken kamera görüntüleri ve alınması gereken ifadeler olduğunu belirterek, iki gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75