Çarşı izninde içki içip hırsızlık yaptılar

banner37

KTBKK’nda mükellef er olarak askerlik görevi yapan 5 asker, Girne çarşısında faaliyet gösteren Ertan Market isimli iş yerinden bin 173 TL değerinde 12 şişe parfüm sirkat ettikleri ortaya çıkınca tutuklandı.

banner87
Çarşı izninde içki içip hırsızlık yaptılar
banner90
banner99

Ahmet VAMIK


Terhislerine 1 ay kala çarşı izinlerinde hırsızlık yapan 5 asker yakayı ele verdi. KTBKK’na bağlı Dikmen Milli Savunma Bakanlığı Fabrika Müdürlüğü Komutanlığı’nda mükellef er olarak askerlik görevi yapan Yunus Aydın, Ömer Tunç, Tarık Kafalı, Onur Lale ve Resul Sefa Uçar isimli şahıslar, Girne çarşısında faaliyet gösteren Ertan Market isimli iş yerinden bin 173 TL değerinde 12 şişe parfüm sirkat ettikleri ortaya çıkınca tutuklandı.
Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlılar teminata bağlanarak ileride yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Zanlıların bağlı bulunduğu bölük komutanı Yüzbaşı V. B. ise mahkemede söz alarak, zanlıların terhis oluncaya değin çarşı izinlerinin iptal edildiğini açıkladı ve zanlılara çarşı izni yerine görev yerini terk etmeme cezası verileceğini ifade etti.
 

Marketten parfüm çaldılar
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Yalgı Döşenci’yi tanık olarak dinletti.
Zanlılar Yunus Aydın, Ömer Tunç, Tarık Kafalı, Onur Lale ve Resul Sefa Uçar’ın 29 Eylül günü saat 14.00 sıralarında Girne’de meydana gelen “Sirkat” suçundan methaldar olduklarını belirten polis memuru Yalgı Döşenci, çarşı izninde olan 5 zanlının Girne çarşısında faaliyet gösteren Ertan Market’ten toplamda bin 173 TL değerinde 12 adet muhtelif markalarda erkek ve bayan parfümlerini sirkat ettiklerini açıkladı.
 

Parfüm şişeleri dolaplarından çıktı
Şikâyet üzerine söz konusu işletmenin kamera görüntülerinin incelendiğini dile getiren Yalgı Döşenci, kamera görüntülerinden eşkâlleri tespit edilen zanlıların reyondan aldıkları parfümlerin kutularını açarak parfüm şişelerini ceplerine ve ellerinde tutmakta oldukları çantaların içerisine koyduklarını ve kasada ödeme yapmadan dışarıya çıktıklarının tespit edildiğini belirtti.
Girne Merkez Komutanlığı ile iletişime geçilerek zanlıların kimlik tespitinin yapıldığını ve zanlıların birliklerinde bulunan dolaplarında yapılan aramada sirkat edilen 10 şişe parfümün tespit edildiğini ve 2 tane parfümün bulunamadığını açıklayan Döşenci, meseleyle ilgili soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek ülkede askerlik görevleri dışında hiçbir yasal statüsü bulunmayan zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.
Yargıç Meltem Dündar, ülkede askerlik görevi dışında hiçbir yasal statüsü bulunmayan zanlıların yurtdışına çıkışlarının yasaklanması ve 200’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamaları karşılığında yargılanıncaya değin serbest kalmalarına emir verirken, kimliklerininse Girne Kaza Mahkemesi’ne teslim edilmesine emir verdi.
 

“Alkolün dozunu kaçırdık”
Mahkemede söz alan zanlılar 340 gündür asker olduklarını ve hiçbir sabıkaları olmadığını öne sürerek, alkolün dozunu kaçırdıkları için böyle bir şey yaptıklarını ve marketin kamera görüntülerini izledikleri zaman çok şaşırdıklarını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 08:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75