banner6

Çarşı, turistler ve Rumlara emanet

banner37

Ekonomik kriz, bayram alışverişlerini de etkiledi… Haftalardır satış yapamayan Asmaaltı esnafı, dört gözle Arife Günü’nü bekledi… Kıbrıslı Türkler, mağazaların vitrinlerine bakıp geçti… Ancak esnafın imdadına Lokmacı Sınır Kapısı’ndan yapılan geçişler yetişti.

Çarşı, turistler ve  Rumlara emanet
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Döviz kurundaki yükseliş nedeniyle Türk Lirası’nda yaşanan değer kaybı, vatandaşların alım gücünü düşürdü. Vatandaşlar, kemer sıkma politikasını uygulamaya başladı.

Eskiden bayramlarda çarşı, alışveriş yapan insanlarla dolup taşırdı. Ancak bu bayram durum değişti. Vatandaşlar, acil ihtiyaçları dışında giyim ve ayakkabıya verilecek parayı, bütçesinde tutmayı tercih etti.

Vatandaşlar, maddi olarak artık daha tedbirli davranmaya başlayınca, bundan esnaf da zarar gördü.

KIBRIS dün Lefkoşa Surlariçi çarşısını dolaştı…

Haftalardır satış yapamayan Asmaaltı esnafı, dört gözle Arife Günü’nü bekledi… Kıbrıslı Türkler, mağazaların vitrinlerine bakıp geçti… Ancak esnafın imdadına Lokmacı Sınır Kapısı’ndan geçen turistler ve Kıbrıslı Rumlar yetişti.

Esnaf, vatandaşlardan yeterli ilgi görememekten yakındı, gezmek veya alışveriş yapmak için güneyden kuzeye geçen birçok Kıbrıslı Rum ve turist sayesinde az da olsa satış yaptıklarını belirtti.

Döviz kurundaki yükselişten yararlanan çok sayıda Kıbrıslı Rum ve turist, dün hem Arasta esnafı hem de halk arasında “Bandabuliya” olarak bilinen belediye pazarındaki esnafın yüzünü güldürdü.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2018, 08:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104