CAS kararın ardından Meclis önünde eylem yaptı

banner37

Bir grup CAS şirketi çalışanı, bugün şirketin tasfiye kararının ardından Cumhuriyet Meclisi önünde eylem yaptı. 

CAS kararın ardından Meclis önünde eylem yaptı
banner99

Eylem çerçevesinde Cumhuriyet Meclisi önünde yapılan basın açıklaması ile tasfiye kararı protesto edildi.
CAS çalışanları adına Erkut Öznergiz yaptığı açıklamada, şirket çalışanlarının uzun süreden beri siyasilerin verdiği sözü tutmalarını beklediğini ancak “sözlerin unutulduğunu” ve bugün şirketin tasfiye edildiğini söyledi. 
Hükümet yetkililerinin 6 aydan beri çözüm sözü verdiğini söyleyen Öznergiz, “Bugün geldiğimiz noktada boşuna beklediğimiz ortaya çıktı” dedi.

Öznergiz, 2009 yılından beri CAS’ta çalıştıklarını, şirketin devlete ait olduğunun 2009 yılında Başsavcılıktan alınan görüşle de teyit edildiğini belirtti. 

banner134
Daha sonra başsavcılık görüşünün değiştiğini ve CAS’ın devlete ait olmadığı yönünde bir görüş verildiğini anlatan Öznergiz, haziran ayından itibaren yetkililerin “CAS özeldir” demeye başladığını söyledi. 
CAS’ın borçlarına değinen Öznergiz, borçları kimlerin yaptığının, bu noktaya nasıl gelindiğinin araştırılmasını ve suçu olanların cezalandırılmasını istedi. 
Eylemlerine devam edeceklerini söyleyen Öznergiz, bu akşam Ercan Havalimanı’na gideceklerini eğer girişlerine izin verilmezse çemberde eylem başlatacaklarını kaydetti. 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2018, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75