'CAS'a talip 4 müşteri var'

banner37

CAS personeli sözcüsü Erkut Öznergiz; şirketin hisselerine talip müşteriler olmasına ve tüm personelin işe alınmasını sağlayacak bir imkan varken işten atıldıklarını söyledi

'CAS'a talip 4 müşteri var'
banner90
banner8

Mehmet KARA

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin CAS şirketinin tasfiyesine karar vermesinin ardından CAS çalışanları, Ercan Havalimanı girişindeki çemberde açlık grevine başladı.

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, UBP Milletvekili Hasan Taçoy ve UBP Milletvekili Zorlu Töre, dün akşam, açlık grevi yapan CAS çalışanlarını ziyaret etti.

“Biz işimizi istiyoruz”

Maliye Bakanı Denktaş, çalışanların tazminatlarının ve 6 aylık maaşlarının 15 Ocak tarihi gibi ödeneceğini söylemesi üzerine CAS çalışanları, “Biz işimizi istiyoruz” dedi.

Tasfiye edilen CAS çalışanları,“‘TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KKTC’ye gelecek dendi’ işe alındık, adadan ayrıldığı gün ise işten atıldık”  ifadelerini kullandı.

banner134
CAS çalışanları adına Erkut Öznergiz, “Şirketin hisselerine talip olan hali hazırda 4 müşteri vardı. Tüm personelin işe alınmasını sağlayacak bir imkan varken CAS tasfiye edildi. Yeni bir handling firması kurulabilmesi için tasfiye edildi ve yeni firmanın önü açıldı” dedi.

Öznergiz, sebebinin ise özel bir havayolu şirketine peşkeş çekmek olduğunu savundu.

Tatar: Peşkeş çektirmeyeceğiz

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar,  Meclis’te bu konuda kavgalar verdiğini bu işin ihaleyle olacağını söyledi.

“Biz böyle bir şeye peşkeş çektirmeyiz” diye konuşan Tatar, insanların emeğinin üzerinden rant kavgası olduğunu belirtti.

Tatar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mademki bu şirkete alıcı vardı, bu insanların maaşları geleceği ve her türlü hakları beraber devredilecekti. Hükümet bu konuyu Meclis’ten bize açıklamadı. Konuyu orada buradan duyuyoruz. Alıcı varsa niçin değerlendirilmedi? Ne var bu işin arkasında?”

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 09:38
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75