Çatalköy’de “Hatıra Ormanı” oluşturulacak

banner37

Girne Ada Lions Kulübü ile Girne Liman Lions Kulübü, KIBRIS’ı ziyaret ederek yeni projelerini anlattı

Çatalköy’de “Hatıra Ormanı” oluşturulacak
banner90
banner99

Ahmet TİLKİ

Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri Federasyonu çatısı altında bulunan Girne Ada Lions Kulübü ile Girne Liman Lions Kulübü, Çatalköy’de “Hatıra Ormanı” oluşturmak için çalışmalarına başladı.

   Aralık ayında hayat bulacak proje kapsamında çevreye karşı olan duyarlılığın artırılmasını amaçlayan iki kulüp, basından ve halktan destek bekliyor.

   Çalışmalarını ve projelerini anlatmak için KIBRIS Medya Grubu’nu ziyaret eden iki kulübün yöneticileri, KIBRIS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ali Baturay ve Yazı İşleri Müdürü Emin Akkor’a 5 fidan hediye etti.

Aktoprak: Gelecek kuşaklara daha yeşil bir ülke bırakmak istiyoruz

Girne Ada Lions Kulübü Başkanı Esen Yalın Aktoprak, ülkemizin daha yeşil olması ve çevreye duyarlılığın artması için yeni projenin ilk adımlarını attıklarını ifade ederek Çatalköy’de “Hatıra Ormanı” oluşturmak istediklerini belirtti.

   Aktoprak, “Ülkemizin yeşile, doğal güzelliklere ihtiyacı var. Biz de bu işin ilk adımını attık ve orman oluşturmak için kolları sıvadık. Aralık ayında gerçekleşecek fidan ekimine herkesi bekliyoruz” dedi.

   Gelecek kuşaklara daha yeşil bir ülke ve dünya bırakmak istediklerini söyleyen Aktoprak, Lions kulüpleri olarak sadece çevreye değil, kanser hastası çocuklar ve diyabet hastaları için de çalışmalar yaptıklarını belirtti.

   Aktoprak, federasyon çatısı altında 16 kulüp olduğunu ifade ederek 1998 yılında kurulduklarını, 21 senedir de çevre ve sağlık alanında faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi. Şu anda artan çocuk kanserleriyle ilgili farkındalığı artırmak için çalıştıklarını anlatan Aktoprak, bu alanda birçok eksikliklerin olduğunu, hastaneye hastalar için kan saklama dolabı alındığını ve daha birçok katkı sağladığını söyledi.

   118 yerle ortak çalışarak kulübün kurulmasının sağlandığını belirten Aktoprak, kendilerinin kariyer kulübü olduklarını, isimlerini uluslararası alanda duyurmak istediklerini vurguladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
temel bulut
temel bulut - 1 yıl Önce

Yanacağım tediysen

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75