banner6

Çavuşoğlu: Belediyede zafiyet yaşanıyor

banner37

CTP Milletvekili Biray Hamzaoğulları, “Yenierenköy Belediyesi ve Batış Sebepleri” konusunda konuştu.

Çavuşoğlu: Belediyede zafiyet yaşanıyor
banner151 banner143

Hamzaoğulları, belediyenin batış sürecine değindi.

Aylardır maaş alamayan çalışanların yanında, emekliliği gelen bir kişi de bulunduğunu belirten Hamzaoğlulları, bu kişilerin haklarını nasıl alacağını, hükümetin ne yaptığını sordu.

Hamzaoğulları, yaklaşık 1 milyon TL borçlanma yetkisinin kimin tarafından neden verildiğini sorarak, “Peki mukayyitlik neredeydi?” diye sordu.

“Popülizm yapıyorsunuz” diyen Hamzaoğulları, “Bu konudaki beceriksizliğinizi, beni veya partimi döverek örtemezsiniz” ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu: Belediyede zafiyet yaşanıyor, toparlanacak

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Yenierenköy Belediyesi’nde uzun yıllardır devam eden sorunlar olduğunu, gelen belediye başkanlarının gittiğini söyledi.

Çavuşoğlu, belediyede ödemelerin gidişatında sorun oluştuğunu, emirnameden kaynaklı gelir kaybı ve kötü yönetim ile fazla istihdam sonucunda belediyenin zafiyet yaşadığını kaydetti.

Bu zafiyetin giderilmesi gerektiğini dile getiren Çavuşoğlu, ciddi bir borç yükü bulunduğundan, hükümetin avans adı altında sorunları çözmeye çalıştığını, para akışını düzene sokacak bir sistem yaratmaya uğraşıldığını, belediyenin toparlanacağını söyledi.

Çavuşoğlu, sadece hükümetin para vermesiyle belediyenin ayağa kalkamayacağını, yönetenler, çalışanlar ve halkın yürüteceği seferberlik çalışması ile belediyenin ayağına kalkabileceğini ifade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 13:19
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104