banner6

Çavuşoğlu: Depremden sonra 3 tane elimize rapor geldi

banner37

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, meclis kürsüsünde konuştu.

Çavuşoğlu: Depremden sonra 3 tane elimize rapor geldi
banner90
banner99

Canlı Aktarım

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, meclis kürsüsünde konuştu.

Yüz yüze eğitimin önemine vurgu yapan Bakan Çavuşoğlu, çocuklarımız için önemli olanın eğitimde süreklilik olduğuna dikkat çekti.

Ülkemizde gelir ve gider dengesinde yaşanan dengesizliklerden dolayı sıkıntılar yaşandığını aktaran Bakan Çavuşoğlu, ”“Bu ülkede gelir ve gider dengesini dengelerken, 1’inci sırada maaşlar, 25’inci sırada okullar, 30’uncu sırada hastaneler olamaz. Demek ki bunların paralel gitmesi gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

“Ülkenin gerçeği bu”

Çadırda yapılan eğitim sisteminin çok fazla eleştiriye maruz kaldığını aktaran Bakan Çavuşoğlu, “Çadırdan birçok insanın utandığını söyleyen ifadelerle karşılaşıyoruz. Niye utanıyoruz ki? Ülkenin gerçeği bu yüzleşeceksiniz. Yüzleşeceğiz hep birlikte. Bu ülkenin gerçeği budur. Yıllardır sendikalar tarafından, bizim tarafımızdan ve veliler tarafından yapılan tespitler ortadadır. Okul binalarının bilinmeyen sürpriz bir tarafı yoktur” şeklinde konuştu.

“Depremden sonra 3 tane elimize rapor geldi”

Yaşanan deprem felaketinin ardından 3 okul ile ilgili rapor olduğunu belirten Bakan Çavuşoğlu, “Adıyaman depreminden sonra 3 tane elimize raporu gelen bina vardı. Karpaz Meslek Lisesi, Erenköy ve Yeni Boğaziçi. Biz Karpaz Meslek Lisesi’ni bu kapsamda yıkıp yeniden yapmıştık. Bu yılda Erenköy ve Yeniboğaziçi’ni yapmak için 80 Milyon bir para konmuştu ve tadilatlar içinde. Dikmende 2 tane,4 tane de Yeniboğaziçi’ne prefabrik yaptık” dedi.

4 yılda toplam 151 okul tadilat gördü

Yıl yıl tadilattan geçen okulların sayısını paylaşan Bakan Çavuşoğlu, “2019’da 17 okula, 2020 yılında 30 okula, 2021 yılında 43 okula, 2022 yılında 61 okula elimiz değdi. Belediyelerle birlikte yaptıklarımız bunun dışında. İhtiyacın büyüklüğünü göstermesi acısından önemli bu sayılar" sözlerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2023, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104