Çavuşoğlu: Erken seçim gailesine düşemeyiz

banner37

Çavuşoğlu: Erken seçim gailesine düşemeyiz
banner90
banner8

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, KTV'de Erçin Şahmaran'nın sunduğu Objektif programına konuk oldu. Çavuşoğlu gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

UBP Genel Başkanının 10 gün sonra ülkenin başbakanı olacağını anımsatan Çavuşoğlu, ülkenin içinde bulunduğu siyasi ve ekonomik krize dikkat çekerek, deneyimli ve tecrübeli bir ismin UBP Genel Başkanı olması gerektiğini söyledi.

"BAŞKANLIK İÇİN YETERLİYİM"

Kendini başkanlık için yeterli bulduğunu söyleyen Çavuşoğlu, “17 yıldır siyasetin içindeyim” diyerek, genel Sektetrerlik, bakanlık, milletvekilliği görevlerinde bulunduğunu aktardı. Çavuşoğlu, genel başkanlığın bilgi birikim meselesi olduğunu söyledi.

banner134
Ülkenin kurumsal yapısında ve ekonomik anlamda zaafiyetler olduğunu kaydeden Çavuşoğlu, “Bir ameliyata girersiniz, pratisyen hekimin hastaya müdahale etmesiyle, bir profösör doktorun müdahale etmesi farklıdır” dedi ve ülkenin içinde bulunduğu duruma bakılarak, uzmanlaşmış birinin göreve gelmesi gerektiğini ifade etti.

"ZAMAN HALKA HİZMET, BOZULAN EKONOMİYİ DÜZELTME ZAMANI"

Geçmiş siyasi hayatında başarılara imza atmış birinin genel başkanlık yapmasının elzem olduğunu söyleyen Çavuşoğlu şöyle konuştu:

“Zaman halka hizmet zamanıdır. Bozulan ekonomik şartları düzeltme zamanıdır. Zamanı geldi, bende sorunları çözecek kabiliyette olduğumu düşünerek bu yola çıktım.”

UBP kurultayından sonra hükümet kurma sürecine gidileceğini anımsatan Çavuşoğlu, en iyi icraat yapacak koalisyonu kurmak gerektiğine işaret ederek, “Başkan olmam halinde hükümet kurma girişimlerine başlayacağım. Herkes zaten elini taşın altına koymakla mükellef. Erken seçim demokrasi kitlendiği anda devreye gider. Erken seçimi toplum benimsemez. Normal seçimlere kadar 2 senelik bir süremiz var. Fonksiyonel bir hükümet kurulması halinde halkın yaralarını sarabiliriz. Ülkemizde bu kadar sorun varken seçim gailesine düşünemeyiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75